e-Kirikul on täna sünnipäev

Tervitame lumeroosidega kõiki oma kaasautoreid ja lugejaid! (Foto: Regina Hansen)

Möödunud aasta 19. aprillil käivitatud luterliku kiriku veebivärav e-Kirik tähistab täna oma esimest sünnipäeva.

e-Kirik koondab kokku uudised EELK tegevuse kohta, vahendab kiriku õpetusest ja seisukohtadest lähtuvaid arvamusartikleid päevakajalistel teemadel ning avaldab kiriku õpetust kajastavat materjali nii kiriku sisse kui ka sellest välja. Selle kõrval on veebivärav ka ruum aruteluks ja diskussiooniks sellistes küsimustes ja teemadel, mis aruteluruumi ja -aega parasjagu vajavad. E-Kiriku artiklitel on ka kommenteerimise ja meeldimise märkimise võimalus.

E-Kiriku töös osalevad toimetajana EELK Konsistooriumi avalike suhete spetsialist Regina Hansen, lehe arendamise eest hoolitsevad Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola ja EELK Konsistooriumi veebitoimetaja ja kujundaja Riina Sildvee ning hüva nõuga peapiiskop Urmas Viilma. Lisaks on e-Kiriku tegemistele kaasa aidanud paljud vaimulikud, erinevate kiriklike asutuste esindajad ja koguduste liikmed, kellelt on portaalis ilmunud arvamusi, tsitaate või uudiseid.

Vahetult enne e-Kiriku käivitamist, 2. aprillil käivitus portaaliga seotud veebipõhine arutelusaade “Taevas tuleb appi! Vaatlusi maailmale ristiinimese seisukohalt”, mida saab vaadata kiriku sotsiaalmeedia kanalites teisipäeviti ja neljapäeviti kell 13.00. Tänaseks on veebisaate teemadering laienenud ja käivitatud koostöö Pereraadio ja Raadio 7-ga, kelle saateid võib nüüdsest lisaks kuulamisele ka veebis vaadata.

Foto: Regina Hansen

Kui aastavahetuseks oli veebivärav kaheksa kuuga kogunud veidi üle 20000 lugeja ja üksikutel kuudel ületas lugejate arv 5000 piiri, siis tänaseks on lugejaid kuu lõikes üle 6000 ja nende arv jääb praegu igapäevaselt 150-270 vahele. Lugejate arv kasvab keskmiselt 40% päevas. Peamiselt jõuavad lugejad uudistevärava artiklite juurde EELK Facebooki lehe postituste kaudu, aga ka koguduste kodulehtede vahendusel.

Aitäh Teile, head kaasautorid ja lugejad, senise toetuse ja usalduse eest! Tere tulemast kõigile e-Kiriku rõõmsat tööd tegema!

Meeldib 3