Koolitus õpetab looma ja hoidma kontakti kogukonnaga

Siseministeeriumi Usuasjade osakond ja Kõrgem Usuteaduslik Seminar kutsuvad osalema koolitusel “Kontaktis kogudusest kontaktseks kogukonnaks”, mille eesmärk on õpetada looma ja hoidma kontakti kogukonnaga ning hoolitseda inimeste eest võimalikes kriisides. Usulistele ühendustele mõeldud koolitusel õpitakse leidma ja jagama loovaid meetodeid, kuidas viia jumalateenistus ja muud koguduse töövormid koguduse liikmeteni, kohalikku kogukonda ja laiemalt ühiskonnas nendeni, keda teema puudutab.

Koht ja aeg: 3.11.2021 Zoomis. Registreerumine kuni 1.11 k.a.

Koolituspäeva juhib Einike Pilli (Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor)

10.00 Sissejuhatus koolitusse ja avapalve – Einike Pilli.
Siseministeeriumi esindaja Raivo Küüt’i tervitus.
10.25-11.30 Kuidas saaksid kogudused luua suuremat tähendust ühiskonnas? Meediaekspert Raul Rebase ja ajakirjanik Bianca Mikovitšiga juhib vestlust Mart Normet (ajakirjanik).
Küsimused-vastused.
11.30-12.00 Vestlus zoomigruppides „Kuidas suurendada kontaktsust koguduses ja kogukonnas?“
12.00-12.35 Video „Kontakti loov kogudus“ kolme eri konfessiooni koguduse kogemusest.
Kokkuvõte suures ringis: Mida oleme sellest ajast õppinud?
12.35 Paus
13.00-14.00 Kuidas hoolitseda abivajajate eest? Vestlust hooldekodu kaplani Meelis Maikalu ja Briti Tartesega (CareMate) juhib Meego Remmel (Eesti Kirikute Nõukogu asepresident). Küsimused ja vastused
14.00-14.30 Lõpumõtisklus ja palve Ove Sanderilt (Sotsiaalministeeriumi peakaplan).

Registreeru