28 märts, 2024

Konverentsisari "Kas kirik ilma rahvata või rahvas ilma kirikuta?"

24. nov. 2021 kell 19:00

EELK-d vaatlev, analüüsiv ja tutvustav konverentsisari “Kas kirik ilma rahvata või rahvas ilma kirikuta?” ootab huvilisi Rootsi-Mihkli konverentsikeskusesse (Rüütli 9, Tallinn) juba kolmapäeval, 13. oktoobril kell 19.00. Sarja saab otseülekandes jälgida ka veebis infovärava e-Kirik vahendusel. Loengu teemadel tekkinud küsimused on oodatud aadressil press@eelk.ee.

Konverentsisarja avaloengu peab Tartu Ülikooli doktorant Ago Lilleorg (pildil), kes räägib lähemalt koguduste kasvust ja tervisest luterliku kiriku näitel.

Kaheaastane 12 loenguga konverents Rootsi-Mihkli kiriku konverentsikeskuses soovib anda võimalikult mitmekülgse pildi EELK kui organisatsiooni hetkeolukorrast Eestis, meie lähinaabruses ja laias maailmas üldisemalt. Eesmärk on enda ja teiste kogemustest õppides olla kirikuna jätkusuutlik. Loengud toimuvad Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 9, Tallinn) ja neil osalemine on tasuta. Kohapeal on võimalik teha Rootsi-Mihkli kogudusele annetus.

Esimene ettekandesari – Meie kogemus (sügis 2021)

vaatleb luterliku kirikut seest- ja väljastpoolt EELK-d.

Lektorid on Ago LilleorgRingo RingveeUrmas Viilma ja mitmed teised. Toimub EKN liikmeskirikute esindajate paneelvestlus.

13. okt – Ago Lilleorg – Kuidas kasvatada kogudusi

27. okt – Ringo Ringvee – EELK hetkeseis – arvud ja emotsioonid

10. nov – EKN esindajad – EELK teiste meelest. Paneeli juhib Ago Lilleorg

24. nov – Urmas Viilma – EELK meie meelest

Teine ettekandesari – Naabrite kogemus (kevad 2022)

Kevadised neli loengut keskenduvad naabermaade luterlike kirikute viimase 30 aasta reformidele ja nendest tänaseks õpitule.

Kolmas ettekandesari – Maailma kogemus (sügis 2022)

Soovime kutsuda esinema luterlike kirikute esindad mitmelt poolt maailmast. Eesmärgiks on õppida paremini tundma teiste kogemusi, õpikohti jne.

Neljas ettekandesari – Tagasi kodus – lood ja õpikohad Eestist (kevad 2023)

Kolme eelneva loengutsükli tulemuste valgel vaatleme mitme erinäolise koguduse edulugu Eestis – kasvavad numbrid, aktiivne misjon, diakoonia, kristlikud koolid/lasteaiad

Kontakt:

Tõnis Kark