29 märts, 2024

Loodud sõna õhtu: Toomas Jürgenstein – Tallinna Jaani kirikus

3. jaan. 2022 kell 18:00

Esmaspäeval, 3. jaanuaril kell 18 algab esimene 2022. aasta „Loodud sõna õhtu“. Õhtujuht JANEK MÄGGI vestluskaaslaseks on religiooniõpetaja ja poliitik TOOMAS JÜRGENSTEIN, kes võtab kaasa ka oma religiooniraamatuid ja neid saab kohapeal sularaha eest osta. Orelit mängib TIIA TENNO.
Õpetaja JAAN TAMMSALU avab koguduse Facebooki lehel külalise kutsumise tagamaid:
„Miks Toomas Jürgenstein? Miks Tartu mees Tallinna? Aga see on väga lihtne. Toomas küsis mu käest kord, kas oleks võimalik tutvustada oma kolmandat raamatut, kus ta püüab selgeks teha kristluse olemust. Miks ta seda püüab ja miks see talle on vajalik? Sellepärast, et ta on väga pikalt olnud Hugo Treffneri gümnaasiumi usundiõpetuse õpetaja ja selle teemaga väga pikalt tegelenud, tehes õpilastele neid asju lihtsate sõnade abil selgeks. Ja kui sa palju räägid, siis juhtub nagu Toomas Paulil ja teistel – hakkavad tulema raamatud.
Sellest kõigest tuli mul mõte kutsuda ta „Loodud sõna õhtule“. Tundus, et see mõte meeldis nii talle kui ka õhtujuht JANEK MÄGGILE. Seega tulebki 3. jaanuaril siia koolipapa ja poliitik ja inimene, kes on aidanud luua sotsiaaldemokraatide usuühingu Usutiib ja püüab oma erakonnas kirikusõbralikkust suurendada.“