Tartu Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming pälvib Tartu medali

Tartu linnavalitsus otsustas anda Tartu medali viiele silmapaistavale tartlasele. Üheks tunnustuse saajaks on ka Tartu Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming.

Ants Tooming on Tartu Peetri koguduse õpetaja ja endine Tartu praost. Ta on eesti kultuuriloo talletaja, Eesti rahvusliku liikumise ühe olulisima juhi Villem Reimani kolleegiumi asutaja. Ta on uurinud Tartu Peetri kiriku ajalugu ja seisnud Tartu Luterliku Peetri Kooli eest.

Tartu medal on Tartu linna aumärk, mida annab füüsilisele isikule austusavaldusena silmapaistvate saavutuste eest välja Tartu linnavalitsus. Auhind antakse füüsilisele isikule austusavaldusena silmapaistvate saavutuste eest.

Medalid teenekatele tartlastele antakse üle Tartu linna päeval, 29. juunil kell 12 raekojas.

Lisainfo:

Meeldib 1