Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetajaks valiti Mart Salumäe

Õp Mart Salumäe pärast Haapsalu koguduse õpetajaks valimist 22. oktoobril 2023 (Foto: Kristel Engman)

Pühapäeval, 22. oktoobril tegi EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu ajaloolise otsuse ja valis koguduse järgmiseks karjaseks õpetaja Mart Salumäe.

Nõukogu koosoleku kutsus kokku ja juhatas Lääne praostkonna praost Kaido Saak. Õpetaja Mart Salumäe pidas Haapsalu koguduses proovijutluse 15. oktoobril. Haapsalu koguduse hingekarjase ameti võtab ta üle käesoleva aasta detsembris emerituuri siirduvalt piiskop Tiit Salumäelt, kes on Haapsalu kogudust teeninud 1975. aasta oktoobrist tänaseni.

Õp Mart Salumäe (snd 1963) on ristitud ja konfirmeeritud Kuusalus. Teoloogilise hariduse omandas ta EELK Usuteaduse Instituudis. Ta ordineeriti diakoniks 28.01.1987 ja preestriks 06.12.1989.

Mart Salumäe on teeninud diakonina Muhu, Mustjala ja Püha kogudusi ning õpetajana Püha, Muhu, Mustjala, Viljandi Pauluse, Kõpu, Toronto Peetri ning Hamiltoni kogudusi. Aastatel 2016–2023 oli ta Põhja-Ameerika praost.

Õpetaja Salumäed on autasustatud EELK teeneteristi III järguga 2018. aastal.

Meeldib 2