Septembris peetakse Baltimore Markuse koguduse viimane jumalateenistus

Pärast 72 tegutsemisaastat on EELK Baltimore Markuse kogudus otsustanud koguduse töö lõpetada.

Viimased kolm aastat on selle üle käinud tõsine arutelu ja otsuse langetamine oli raske. Läbi aastate on paraku koguduse liikmete arv ja tegevus märksa kahanenud ning aasta-aastalt osaleb jumalateenistustel aina vähem inimesi.

Markuse koguduse viimane jumalateenistus toimub 22. septembril 2024 algusega kell 14 Püha Markuse kirikus. Seal teenivad peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Ove Sander ja õpetaja Markus Vaga. Orelil on Renata O’Reilly ning esineb ka Baltimore-Washingtoni segakoor Tjorven Hairfieldi juhatamisel, neid saadab Silvi Valge. Jumalateenistuse järel on seltskondlik kohvilaud.

Püha Markuse kiriku aadress on St. Marks Evangelical Lutheran Church, 1900 St. Paul St., Baltimore, MD 21218, 410-752-5804.

Vaata ka:

Meeldib 1