Ida-Harju praostkonnas valiti uus praost ja abipraost

Ida-Harju praostkonna erakorraline sinod toimus 2. oktoobri pärastlõunal Kose kirikumõisas, kuhu koguneti eeskätt uue praosti valimiseks.

Tanel Ots Ida-Harju praostkonna sinodil 02.10.2024 (Urmas Viilma fotod)

Kose valla nimel tervitas kokkutulnuid vallavanem Raul Siem ja Kose koguduse poolt õpetaja Kerstin Kask, kes pidas ka avapalve.

Sinodit juhatas praosti kohusetäitja Tauno Toompuu. Sõnavõttudega esinesid peapiiskop Urmas Viilma ja Põhja-Eesti piiskopkonna piiskop Ove Sander, kes selgitasid erakorralise sinodi kokkukutsumise vajadust ning tänasid keerulisel ajal vastutuse võtnud Viru praosti Tauno Toompuud. Samuti avaldati tunnustust suve hakul ametist lahkunud Ida-Harju praost Margus Kirjat ja abipraost Tauno Kiburit.

Sinodil esitas peapiiskop praosti kandidaadiks Jüri koguduse õpetaja Tanel Otsa, kes valiti uueks praostiks ühehäälselt. Tanel Ots esitas omakorda abipraosti kandidaadiks Juuru koguduse õpetaja Kalle Kõivu, kes valiti samuti ühehäälselt abipraostiks.

Valimistele järgnes pidulik jumalateenistus Kose kirikumõisa saalis, kus piiskop Ove Sander seadis ametisse nii uue praosti kui ka abipraosti. Jumalateenistusel jutlustas praost electus Tanel Ots. Armulaua pühitses piiskop Ove Sander, kaasa teenisid praostkonna vaimulikud, organistina teenis Kahro Kivilo.

Ida-Harju praostkonda kuuluvad Harju-Jaani Ristija Johannese kogudus, Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kogudus, Juuru Mihkli kogudus, Jüri kogudus, Kose Püha Nikolause kogudus, Kuusalu Laurentsiuse kogudus, Leesi Katariina kogudus, Loksa Püha Neitsi Maarja kogudus, Prangli Laurentsiuse kogudus, Randvere kogudus ja Tuhala Kaarli kogudus.

Meeldib 1