Kirikuvalitsuse oktoobrikuise istungi otsustest

EELK kirikuvalitsus pidas oma oktoobriistungi 1. oktoobril.

Õp Andres Aaste ametiaega pikendati kuni 27. oktoobrini 2029 ning õp Raigo Ojametsa ametiaega kuni 10. detsembrini 2025.

Peeter Paenurm kinnitati Kuusalu koguduse õpetajaks alates 1. oktoobrist. Toomas Nigola kinnitati Pärnu Eliisabeti koguduse õpetajaks 1. novembrist. Samast kuupäevast vabastati Enn Auksmann EELK vikaarõpetaja kohustustest seoses tema asumisega Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja ametisse.

1. novembrist on vakantseks kuulutatud Põlva Maarja koguduse õpetaja ametikoht ning kandideerimisavaldusi oodatakse kuni 15. oktoobrini.

Pärnu praostkonna praost Tõnu Taremaa siirdub emerituuri 1. novembrist ning samast kuupäevast võtab abipraost Tauno Teder kuni korralise sinodini üle Pärnu praostkonna praosti kohused. Pärnu praostkonna kevadisel sinodil valitakse uus praost kaheks aastaks, et viia Pärnu praostkonna praosti valimisperiood kooskõlla enamiku teiste EELK praostkondadega.

Õp Jaak Pärnamägi määrati Mehikoorma koguduse hooldajaõpetajaks 1. oktoobrist ning samast kuupäevast vabastati nendest ülesannetest praost Üllar Salumets.

Õp Nelli Vahteri avalduse alusel tühistati otsus tema arvamise kohta emerituuri ja taastati tema staatus EELK tegevvaimulikuna. Õp Vahter määratakse diasporaa piiskop Ove Sanderi alluvusse teenima eesti kogudusi Põhja-Ameerikas.

Aasta kirikumuusiku preemia anti Eveli Roosaarele.

Hanila, Karja, Pöide, Tamsalu, Tudulinna ja Saaremaa Jaani kogudusele anti luba koguduse nõukogu valimata jätmiseks.

Noarootsi kogudusele anti luba müüa kinnistu Elbiku/Ölbäck külas, Lääne-Nigula vallas.

Toimus kiriku 2025. aasta eelarve eelnõu teine lugemine.

Moodustati looduhoiukomisjon koosseisus assessor Katrin-Helena Melder (esimees), õp Kristi Sääsk, õp Jane Vain, õp Andres Tšumakov, Ülle Keel ja Peep Siim.

Moodustati misjonikomisjon koosseisus piiskop Anti Toplaan, õp Randar Tasmuth, dr Liina Kilemit, Liina Sander, õp Annely Neame, assessor Katrin-Helena Melder (esimees), õp Leevi Reinaru, Titta Hämäläinen ja assessor Mattias Haamer.

Moodustati EELK Misjonikeskuse edasise töö arutelu komisjon koosseisus piiskop Ove Sander, assessor Katrin-Helena Melder (esimees), kantsler Andrus Mõttus, Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, Tiina Võsu, Madis Kask, peapiiskop emer Andres Põder, Koit Pindmaa ja abipraost Urmas Karileet.

Arutati ka mitmeid jooksvaid küsimusi, mis ei vajanud otsuse langetamist.

Meeldib 2