Kristjan Luhametsa sari „Koguduse lugu“ sai raamatuks

Raamatu “Koguduse lugu” esikaas

Reedel, 28. juunil esitles õp Kristjan Luhamets Viljandi Jaani kirikus oma värskelt ilmunud raamatut „Koguduse lugu“. 760-leheküljeline raamat sisaldab 189 luterliku koguduse lugusid alates ristiusu saabumisest meie maale kuni kaasajani välja.

Raamat põhineb Pereraadio saatesarjal, mis jõudis kuulajateni ja e-Kiriku lugejateni 10. septembrist 2020 kuni 2. maini 2024. Lisatud on kõigi koguduste vaimulike nimekirjad, samuti praostide ja piiskoppide loetelud. Fotod kirikutest tegi Endel Apsalon.

Raamatu „Koguduse lugu“ ilmumine tähistab 500 aasta möödumist usupuhastuse jõudmisest Eesti alale. Kristlikud kogudused olid siin juba varem olemas ja mõnegi koguduse lugu sai alguse isegi enne maa ametlikku ristiusustamist. Õp Luhamets loodab, et raamat äratab lugejas huvi oma kodukandi mineviku, oleviku ja tuleviku vastu ning innukamad jätkavad sealt, kus ülevaate andja pooleli jäi.

Autor tutvustab raamatut ka 30. juunil kell 11.30 Tartu Pauluse kirikus.

Toomas Nigola fotod esitluselt:

Vaata ka:

Meeldib 1