Pastoraadi piiblikool kutsub õppima

Esmaspäeval, 7. oktoobril alustab Tartu Pastoraadi piiblikool viiendat õppeaastat uue kursusega “Piibel süvitsi”.

Õppeaasta jooksul käsitletakse Piibli sõlmpunkte lähivaates. Valitud on teatud piibliraamatud ja kirjakohad, millele õppetöös tuginetakse. Kursus toimub 4-nädalaste tsüklitena, mida on kaheksa kuu jooksul kokku kuus. Aega võetakse ka aruteludeks.

Käsitletavad teemad

• Moosese raamatud kui algus ja alus
  • Prohvetid ja prohvetluse vaim Piiblis
  • Apokalüptika ja Ilmutusraamat
  • Uue Testamendi evangeeliumid
  • Apostel Pauluse kirjad
  • Apostlite tegude raamat ja kristluse kujunemine

Lektorid

Randar Tasmuth, Arne Hiob, Leho Paldre, Aare Kimmel ja Urmas Roosimaa.

Praktiline info

Loengud toimuvad õppeaasta vältel kord nädalas esmaspäeva õhtul kell 18.00-20.30.

Osaleda saab nii Pastoraadis (Riia 22a, Tartu) kui ka interneti vahendusel. Kõigi õppeõhtute otseülekandeid saab jälgida Youtube’s ja Zoomis ning salvestused on internetis järelvaadatavad. Seega saab kursusest osa ka siis, kui esmapäeva õhtu ei ole sobilik aeg.

Pastoraadi piiblikooli pakutakse ka kogudustele kõikjal Eestis. Kasutades interneti otseülekande võimalusi saame vahendada piiblikooli igal esmaspäeva õhtul kohapealse koguduse ruumidesse. Kogudusel oleks vaja koondada piibliõppest huvitatud inimesed, leida tehnika pildi ja heli edastamiseks ning hoolitseda kohvilaua eest. Mitmed EELK kogudused on seda võimalust möödunud nelja aasta jooksul juba kasutanud ning tagasiside on väga hea.

Piiblikool on avatud kõikidele huvilistele. Oodatud on ka need, kes pole ristitud ega kuulu kogudusse.

Neile, kes osalevad vähemalt 70% loengutes, väljastatakse õppeaasta lõpul koolitustõend. Piiblikooli läbinud kristlane võiks leida rakendust oma koguduse vaimulikus töös: piibliringi juhi või abilisena, kodugrupi organiseerijana jne.

Piiblikool on tasuline.

Täpsem info ja registreerimine (kuni 30.09.2024) kodulehel tartupastoraat.ee/piibel-suvitsi

Vaata ka:

Meeldib 1