Tartu Peetri kogudus tähistab oma 155. aastapäeva

Eeloleval nädalavahetusel tähistatakse EELK Tartu Peetri koguduse 155. aastapäeva. Kolmepäevane sündmus toob kokku koguduse liikmed, külalised ja kultuurihuvilised.

Pidustused algavad reedel, 25. oktoobril väljasõiduga kiriku juurest Torma suunas, kus külastatakse koguduse endiste õpetajate haudu. Päeva jooksul toimuvad mälestushetked erinevatel kalmistutel, austades koguduse ajaloolisi juhte.

Laupäev, 26. oktoober on pühendatud konverentsile ja muusikalisele elamusele. Peetri kirikus toimub aastapäeva konverents-ettekandekoosolek, kus esinevad Tartu linnapea Urmas Klaas, arhitekt Toivo Tammik, orelimeister Olev Kents ja õpetaja Ants Tooming. Konverentsi raames kõlab ka Wolfgang Amadeus Mozarti “Missa Brevis D duur” Lehtse kammerkoori esituses.

Pidustused kulmineeruvad pühapäeval, 27. oktoobril kell 10.00 Tartu Peetri koguduse 155. aastapäeva tänujumalateenistusega.

Sündmuste raames avatakse ka aastapäeva näitus Peetri kiriku katusealustes ruumides ning toimub oreliröödli mälestustahvli avamine koorijuhtidele ja koorilauljatele.

Tartu Peetri kirik ise tähistab sel aastal 140. aastapäeva, samas kui koguduse segakoor saab 110-aastaseks, mis lisab tähistamisele veelgi sügavama tähenduse.

Üritus on osa Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna programmist, mida toetab ka Eesti Kultuurkapital.

Vaata ka: