Rahu ja rõõm Kristuses ühendavad: Järva praostkonna visiit Saksamaale tipnes koostöölepingu allkirjastamisega

Rahu ja rõõm Kristuses ühendavad: Järva praostkonna visiit Saksamaale tipnes koostöölepingu allkirjastamisega

EELK Järva praostkonna delegatsioon viibis 25.–29. septembrini Saksamaal Hofgeismar-Wolfhageni kirikuringkonnas, kus sõprussuhete tähistamise kõrval sõlmiti ka koostööleping. Viimase kolme aasta jooksul välja kujunenud sidemed on viinud mitmete kohtumiste, ühiste jumalateenistuste ja kultuuriprogrammideni, nüüd aga leppisid pooled kokku ka viieaastases koostöökavas, mis hõlmab nii vaimulikku kui praktilist ühistööd.

Kahe praostkonna sõprussuhted said alguse 2023. aasta alguses ja viimase kolme aasta jooksul on toimunud kolm vastastikku külaskäiku ning mitmeid Zoomi-kohtumisi. Sel korral kuulusid Järva praostkonna delegatsiooni praost Katrin-Helena Melder, abipraost Andres Tšumakov, koguduste õpetajad Kristi Sääsk ja Jane Vain, Paide koguduse ansambel „Decorus Musicus“ ning koguduste liikmed, kes on aidanud külalisi vastu võtta.

Reisi päevakava oli väga tihe ja mitmekesine. Praost Katrin-Helena Melder meenutab: “Me tutvusime Kasselis Sepulkralkulturmuseumi kogude ja näitustega, külastasime Eakatekodu Naumburgis ning Diakooniatöö Keskust Hofgesimaris (Diakonisches Werk Hofgeismar) ning tutvusime Toidupanga (Tafel) igapäevatööga. Decorus Musicus andis kontserdi Naumburgi kirikus ning teenis kaasa ühisel jumalateenistusel Hauedas. Osalesime gospeljumalateenistusel Zierenbergi kirikus, pidasime ühiseid palvusi, jalutusime kaunis looduses, päkapikumetsas ja Dörnbergil. Meid võtsid vastu mõlema linna meerid. Ööbisime külalislahketes kodudes, nii saime praktiseerida saksa ja inglise keele oskust. Need kohtumised muutsid sõprussuhted inimeste vahel veelgi lähedasemaks.”

Koostööleppe allkirjastamine

Seekordne külaskäik oli aga eriline, sest 26. septembril toimunud sinodil allkirjastasid dekaan Jan Friedrich Eisenberg ja praost Katrin-H. Melder ka kahe praostkonna vahelise koostöölepingu. Selles lepingus on sõnastatud ettevõtmised, millele soovitakse eelseisva viie aasta jooksul keskenduda. Nendeks on reeglipärased kohtumised Zoomis, vastastikune vaimulik toetamine, teoloogilised arutelud ja piiblitunnid, üksteise eest palvetamine, kord aastas ühise jumalateenistuse ette valmistamine ja läbi viimine oma kogudustes, üksteise külastamine, muusikaline koostöö ning ka majanduslik toetamine.

Koostöölepingu juhtsalm Piiblist on: “Olge ikka rõõmsad Issandas! Taas ma ütlen: Olge rõõmsad! Teie leebus saagu teatavaks kõigile inimestele. Issand on ligidal! Ärge muretsege ühtigi, vaid teie vajadused saagu kõiges Jumalale teatavaks tänuütlemisega palumises ja anumises. Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses.” (Fl 4:4-7)

“Meie sõprus Hofgeismar-Wolfhageni kirikuringkonnaga kinnitab, et Jumala töö ei tunne riigipiire. Seal, kus inimesed kohtuvad, üksteist kuulavad ja üheskoos palvetavad, sünnib tõeline osadus, mis on õnnistuseks meile kõigile. Just selles osaduses peituvad nii usk, lootus ja armastus, mis ei hävi ka keerulistel aegadel. Rahu ja rõõm Kristuses ühendavad meid,” tõdeb praost Melder.

Meeldib 1