EELK aasta juhatuse esimeheks valiti Püha Vaimu koguduse juhatuse esimees Ülle Gunin (

11. ja 12. oktoobril toimus Nelijärve Puhkekeskuses EELK juhatuse esimeeste konverents. Arvult juba 15. konverentsil osalenud valisid EELK aasta juhatuse esimeheks Püha Vaimu koguduse juhatuse esimehe Ülle Gunini.

Kahepäevane konverents algas jumalateenistusega Aegviidu kirikus, kus teenis õpetaja Andres Tšumakov. Seejärel keskendusid EELK koguduste ilmikjuhid reedel praktilistele küsimustele. Ettekannetega esinesid reedel nii päästeameti, tööohutuse- ja töökaitse, kui ka konsistooriumi esindajad. Pärastlõunal tutvuti aasta juhatuse esimehe kandidaatidega ning meeleoluka õhtu sisustas Nõo kiriku meesansambel.

Teisel päeval keskenduti vaimulikele teemadele ja oikumeeniale. Päeva alguses arutasid juhatuse esimehed omavahel kiriku erinevaid mureküsimusi, seejärel tutvustasid misjonärid Pia Roatsala ja Lea Saar EELK Misjonikeskuse tegevust. Järgnesid ettekanded teiste kirikute esindajatelt. Kõnelejad olid ülempreester Aleksander Sarapik Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikust, vanempastor Siim Teekel Eesti EKB Liidu Oleviste kogudusest ja roomakatoliku kiriku Tallinna piiskop Philippe Jourdan.

EELK peapiiskop Urmas Viilma kõneles oma ettekandes kiriku tänastest väljakutsetest ja vastas konverentsil osalejate küsimustele. Tema tänusõnad kuulusid konverentsi läbiviimise ja korraldamise eest vastutavale meeskonnale, keda juhib Ülle Gunin.

Päeva lõpetas aasta juhatuse esimehe laureaadi välja kuulutamine, pidulik õhtusöök ja pidupäevatordi söömine.