Piiskop Ove Sander saatis ida-diasporaa kogudustele jaanipäevatervituse
Ove Sander, EELK Põhja-Eesti piiskopkonna ja diasporaa piiskop, saatis ida-diasporaa kogudustele jaanipäeva puhul tervituskirja, soovides koguduseliikmetele rohket Jumala armu, õnnistust ja hoidmist. Piiskop tänas koguduste vaimulikke ja abilisi, kes on inimesi läbi aastate ustavalt teeninud, ning rõhutas kogudusliku kokkutulemise ja palve tähtsust.
Poliitilised olud ei võimalda praegu ida-diasporaa kogudustega tavapärasel viisil näost näkku kohtuda. Seetõttu on usu- ja rahvuskaaslastega kirja teel ühenduse hoidmine tänasel päeval sama oluline nagu apostlite ajal, mil kogudusi kinnitati, juhatati ja julgustati sageli just läkituste kaudu.
Jaanipäev viib piiskopi sõnul kristlaste mõtted Ristija Johannesele, kes näitas inimestele Kristuse poole. Tervituskirjas meenutab piiskop Johannese evangeeliumi sõnu: „Vaata, see on Jumala Tall, kes kannab ära maailma patu.“ Piiskop rõhutab, et see sõnum on keskne ka tänapäeval: Kristus annab patud andeks, toob rahu südamesse ja kingib igavese elu.
„Palun, et ka nendel pühadel kannaksime oma südames Jeesust Kristust,” kirjutab piiskop tervituskirjas. Ta kutsub meenutama tänus Ristija Johannest ning palub, et inimeste elu oleks tänulik vastus Jumala armule.
Piiskop Sander soovib ida-diasporaa kogudustele, et Püha Vaim kingiks armastust, tarkust ja jõudu teenida nii, nagu teenis Ristija Johannes – suunates inimesi Kristuse ja tema armu poole.
