24 apr., 2024

Euroopa Kirikute Konverentsi peaassamblee

14.-20. juunil leiab Tallinnas Kultuurikatlas aset Euroopa Kirikute Konverentsi (EKK) peaassamblee, mille teemaks on „Loome tulevikku Jumala õnnistusel“. Peaassambleed võõrustavad Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ning Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik.

Iga viie aasta tagant toimuv kokkusaamine toimub esmakordselt Tallinnas. EKK peaassamblee on Euroopa kirikute jaoks oluline palve-, osaduse- ja koostöövorm, mis seob kirikuid oikumeenilises vaimus Euroopa tuleviku kujundamiseks. Läbivateks aruteluteemadeks on kirikute roll tänapäeva ühiskonnas ning töötamine ühise rahu ja inimõiguste nimel, sel aastal fookusega Ukraina sõjal. Assambleel valib Euroopa Kirikute Konverents ka uue juhatuse järgmiseks viieks aastaks.

Otseülekandena saab jälgida täiskogu istungeid ja peaesinejate ettekandeid, samuti avajumalateenistust Tallinna Jaani kirikust. Peaesinejateks on Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja, endine Canterbury peapiiskop Rowan Williams, Konstantinoopoli oikumeeniline patriarh Bartholomeos I, ja saksa sotsioloog Hartmut Rosa.

Euroopa Kirikute Konverents on osadus, kuhu kuulub 114 õigeusu, protestantlikku, anglikaani ja vanakatoliku kirikut üle Euroopa. Lisaks hõlmab see üle 40 partnerlusorganisatsiooni ja Euroopa kirikute rahvusnõukogu. EKK asutati 1959. aastal pärast teist maailmasõda, et töötada koos rahu ja tervenemise nimel. Asutajaliikmete hulka kuulub ka EELK. Tänapäeval on EKK kristlaste häälekandja Euroopa institutsioonide juures Brüsselis ja Strasbourgis. Koos oma oikumeeniliste partneritega esindab EKK üle 380 miljoni Euroopa kodaniku.

EKK (CEC) peaassamblee koduleht
EKK (CEC) koduleht