Tallinna Jaani kirikus algab uus „Loodud sõna õhtute“ hooaeg

Tallinna Jaani kirikus algab uus „Loodud sõna õhtute“ hooaeg

Täna, 13. jaanuaril algava uue sõnaõhtute hooaja juhatab Janek Mäggi sisse koos näitleja, lavastaja ja teatripedagoogi Lembit Petersoniga. Vahepalu mängib orelil Maris Oidekivi-Kaufmann. „Loodud sõna õhtud“ toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval kell 18.

„Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumala juures ja Sõna oli Jumal,“ on sõnaõhtute loomise ideed Jaani kiriku kodulehel Piibli tsitaati kasutades kommenteerinud õhtujuht ja üks idee autoreid, poliitik ning kommunikatsioonibüroo Powerhouse omanik Janek Mäggi.Sõnaõhtute korraldajad on soovinud üles leida need inimesed, kes on loonud midagi sellist, mis läheb paljudele korda ja puudutab paljusid ning kelle loomingul on kiriku konteksti hästi sobiv vaimulik dimensioon, vaimulik puudutus, arusaam. See on külalise tundmaõppimiseks enamasti uudne tahk. Igal „Loodud sõna õhtul“ astub üles ka üks muusik, sest sõna võib olla niihästi paberile pandud kui ka hoopis helindatud.

„Loodud sõna õhtud“ toimuvad Tallinna Jaani kirikus iga kuu teisel esmaspäeval kella 18–19.30. Külas on käinud Marju Kõivupuu, Avo Üprus, Anu Raud, Agu Uudelepp, Toomas Paul, Andres Uibo, Doris Kareva, Jaan Tammsalu, Viivi Luik, Marko Tiitus, Katri Aaslav-Tepandi ja Tõnu Tepandi, Rein Veidemann, peapiiskop Urmas Viilma, Hardo Pajula, Arne Hiob, Aapo Pukk, Tõnu Lehtsaar, ülempreester Aleksander Aivar Sarapik, Marek Sadam, Tõnu Kõrvits, Paul-Eerik Rummo, Lauri Vahtre, Lagle Parek, Indrek Sammul, Robert Jürjendal, Tunne Kelam, Peeter Perens, David Vseviov, Bianca Mikovitš, Orest Kormašov ja Jaan Bärenson.
Sõnaõhtutest osa saama on oodatud on iga inimene, kellel on huvi kristliku maailmapildi ja hea, kvaliteetse, lennuka, särtsaka, lummava teksti vastu.