Põlva Jakobi Kool sai aastaseks

Põlva Jakobi Kool sai aastaseks

4. juuni õhtul tähistati Põlva Maarja kirikus piduliku aktusega Põlva Jakobi Kooli esimest sünnipäeva ning ühtlasi ka esimese õppeaasta lõppu.

Pärast koguduse õpetaja Toomas Nigola ja koolijuht Tarvo Siilabergi sõnavõtte tegid tehtu tagasivaade lõppenud aastale foto- ja videokollaži näol. Suurel ekraanil jagasid oma mõtteid lõppenud kooliaastast nii õpilased kui õpetajad ühtviisi. Rõhutati väikeses koolis valitsevat sõbralikku õhkkonda, õpetajate tublidust ja sedagi, kui ilus ime on omada väikeses linnas niisugust erilist kooli.

Kooliaasta lõputunnistused olid välja kirjutatud üheteistkümnele õpilasele, kuid tunnustuse lillekimbu ja šokolaaditahvli näol pälvisid ka nende vanemad.

MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool tunnustas Jakobi Kooli laualipuga perekond Maidlat – nemad olid esimene pere, kes oma lapse alustavasse kooli kirja julges panna. Marmoralusel laualipu pälvis ka EELK Põlva Maarja kogudus, kes kooli loomise ja tegutsemise juures olulist rolli mängis ja edasigi mängib.

MTÜ Taru Luterlik Peetri Kool poolt asutatud Põlva Jakobi Kool sai haridus- ja teadusministri käskkirjaga koolitusloa 4. juunil 2019. Esimesel õppeaastal õppis koolis päevaõppes 11 õpilast, neist neli esimeses ja seitse teises klassis. Käesoleva aasta sügisel kasvab kool enam kui poole võrra – juuni alguse seisuga 25 õpilasega kooliks. Lisaks päevaõppele töötab ka juhendatud koduõppe suund.


Vaata lisaks: