Algab Rapla Kirikumuusika Festival

Algab Rapla Kirikumuusika Festival

26. juunist 11. juulini toimub nii Raplas kui kogu Rapla maakonnas juba 29. korda Rapla Kirikumuusika Festival.

Enam kui kaks nädalat kestva muusikasündmuse juhatab sisse 26. juuni keskpäeval muusikaline perepäev Rapla keskväljakul. Kell 19 toimub suurejooneline avak, kommenteeris festivali kunstiline juht Pille Lill. Avakontserdile Rapla Maarja-Magdaleena kirikus kell 19 eelneb vestluskohtumine Rapla kiriku aias festivali patrooni EELK peapiiskop Urmas Viilmaga. Festivali kunstiline juht on Pille Lill ja korraldaja Muusikute fond PLMF.

Festivalil tuleb ettekandele nii klassikalist kui kaasaegsemat vokaalmuusikat Tallinna Kammerkoori, Estonia Seltsi segakoori, ETV Tütarlastekoori ja Orthodox Singersi esituses. Samuti kohtab festivalil hõrke muusikalisi kooslusi, nagu Virgo Veldi saksofonil ja Ines Maidre orelil, Kadi Jürgens (metsosopran) ja Liis Viira harfil.. Veel saab kuulata Kristiina Ehini luulet ning gospelmuusikat Sofia Rubina ja Uku Suviste esituses.

Festivali avakontserdil, mis toimub Rapla kirikus 26. juunil kell 19, astuvad lavale Tallinna Kammerkoor ja Estonia Seltsi segakoor; neid juhatab aasta dirigendi tiitliga premeeritud Heli Jürgenson. Esitusele tuleb Gabriel Fauré Reekviem, solistideks Maria Listra ja Atlan Karp. Kontserdi esimeses pooles kõlavad Arcadelt, Luis de Victoria, Bruckner, Duruflé, MacMillan, Stanford, Kõrvits, Schnittke, Pärt ja Kreek.

27. juunil kell 19 rõõmustab Märjamaa kirikus publikut ETV Tütarlastekoor. Aarne Saluveeri juhatamisel kõlavad Kreek, Ojakäär, Sisask, Biebl, Kõrvits, Palestrina, Bojesen, Hovland, Rehnqvist, Kuulpak, Uusberg, Lloyd Webber ja Tormis.

Esmaspäeval, 28. juunil kell 19 Vahastu kirikus on esmakordselt festivali kavasse põimitud luule koos muusikaga. Luulekontserdi keskmeks on Raplamaalt pärit luuletaja Kristiina Ehini tekstid, mille tundetoon ulatub lüürilisest mõtisklusest kuni jõulise ja naiseliku manifestatsioonini välja. Seda toetavad Silver Sepa isetehtud pillidel saadetud fantaasiarohked lood ja laulud ning Krista Citra Joonase ajatud ja voogavad bambusföödipalad.

Kontserdid toimuvad veel Rapla kirikus (1.07, keelpillikvartett Kristina Kriit, Mari-Liis Uibo, Johanna Vahermägi, Andreas Lend), Vigala kirikus (3.07, bariton Atlan Karp, saksofinst Eve Neumann, tšellist Andreas Lend ja akordionil Jaak Lutsoja), Hageri kirikus (4.07, saksofonist Virgo Veldi ja orelil Ines Maidre, Velise kirikus (8.07, Orthodox Singers), Järvakandi kirikus (9.07, metsosopran Kadi Jürgens ja harfil Liis Jürgens), Käru kirikus (10.07, Pille Lill, Maria Listra, Rasmus Kull, Aare Saal, Tamar Nugis jt).

Festivali lõpetavad Rapla kirikus 11. juulil kell 19 Sofia Rubina ja Uku Suviste kontserdiga, mis on inspireeritud gospelmuusikast.

Lisa kommentaar