Lea Saar: paljusid inimesi vaevab praegu sügav üksildustunne

Lea Saar Aktuaalsele Kaamerale intervjuud andmas (Foto: ekraanitõmmis)

Eesootav karmimate piirangutega kuu paneb muretsema ka vaimse tervise spetsialiste, sest abivajadus on suur. Tartu Maarja koguduse hingehoidja Lea Saar kommenteeris intervjuus Aktuaalsele Kaamerale eeskätt vanemaealisi silmas pidades, et kui sisuliselt terve aasta pole saadud käia ei raamatukogus ega avalikel üritustel, sealhulgas jumalateenistusel, siis see mõjub rängalt.

“Mõistagi see toob kaasa suuri probleeme, et on üksindus. Ja kui veel on nõnda, et pere ei saa tulla vaatama eakaid inimesi, siis üksildustunne on niivõrd sügav ja valus, kuni selleni, et inimesed tunnevad, et ei jaksa enam elada,” rääkis Saar.

Maarja koguduse all toimetavad ka tugigrupid, näiteks leinagrupp ja lapsevanemate koolitusrühm, mis sel kevadel rühmategevuse piirangu tõttu ei toimu. Nüüd on hingehoidjad eakatele lihtsalt helistama hakanud. Kuigi üks-ühele nõustamist reeglite järgi teha tohib, siis nakatumisnumbrite tõttu viivad ka neid erakliinikud järjest enam veebivormi.

Loe lisa:

Meeldib 1