Maarja medali ja kultuuripreemia pälvis Lembit Peterson

Maarja medali ja kultuuripreemia pälvis Lembit Peterson

Maarja medali ja kultuuripreemia laureaat Lembit Peterson tänukõne hetkel (Foto: Regina Hansen)

Tallinna Piiskoplik Toomkogudus andis pühapäeval, 19. septembril jumalateenistuse järel üle Maarja medali ja kultuuripreemia. Seekordne laureaat on näitleja, lavastaja ja teatriõpetaja Lembit Peterson. Kõrge autasu üle koguduse juhatuse esimees Riivo Sinijärv.

EELK Piiskopliku Toomkoguduse Maarja medal ja kultuuripreemia on asutatud 2000. aastal. Medal koos rahalise preemiaga antakse isikule, kes on oma tegevusega andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, süvendanud ja levitanud kristlikke väärtusi ning kelle tegevus on puudutanud otseselt või kaudselt Tallinna Piiskoplikku Toomkirikut.

Lembit Peterson näitab oma lavastuste tegelaste kaudu, kuidas inimesed elavad elusaks Jumala otsingu, igatsused ja mõtted ning püüavad leida kohta oma elu loos. Ta annab oma lavastustes ja elus suure kaalu nii jumalatunnetuse sügavusele kui jumalikule kõrgusele, luues dialoogi vaataja ja näitleja vahel. Lavastajana püüab ta läbi jumaliku dimensiooni kõnetada inimesi, tuues välja inimese elu otsinguid ja täiuslikkusele pürgimist.
Lembit Peterson on Theatrumi juht ja Tallinna Ladina kvartali arendaja ja mõtestaja.

Lembit Peterson on ise 15.01.2020 ütelnud tabavalt: “Ma arvan, et Jumal on meie kõigi elus kogu aeg lähemal meile, kui me ise oskame endale olla, ja tahab meiega kogu aeg koos olla. Küsimus on selles, kuidas ja mis hetkedel me Teda usaldame oma elu juhtima ja kuidas oskame seda teha. See on õppimine, töö iseenda kallal – töö iseenda uhkuse, kõrkuse ja himudega, ka kõige sellega, mis meid väljast enda poole tõmbab. See on pühendumise tee!“
Tema silmapaistev panus on läbi oma loomingu ja talle antud andide kaudu kuulutada Kristust ja juhtida kaasteelisi Jumala poole.

Lisa kommentaar