Pildigalerii: ristimis- ja leeripüha Haljala kirikus

Täna, 12. detsembri 3. advendipühapäeval tähistas Haljala kogudus oma 800. aastapäeva pidulikult kahetunnise jumalateenistusega karges kirikus. Rahvarohkel teenistusel ristiti ühtekokku üheksa last ja kaks täiskasvanut ning leeriõnnistuse sai seitse noort. Protsessiooni alguses kõlas tervituslaul “Nüüd Isa nimel tervitame” pidulikku talitust läbi viima saabunud ülemkarjasele. Urmas Viilma keskendus oma jutluses ristimise tähendusrikkusele, puhtakssaamisele läbi püha sakramendi. Ta tunnustas vanemaid, kes on võtnud omalaste eest elutähtsa otsuse teha.

Koos peapiiskop Urmas Viilmaga teenisid koguduse õpetaja Urmas Karileet, diakon Ahti Bachblum, juhatuse esimees Margus Punane ja Haljala Segakoori ansambel.

Lisaks:

Postitus peapiiskop Urmas Viilma Facebooki lehel, 12.12.2021

Andres Tohver “Peapiiskop korraldas Haljalas massiristimise”, Virumaa Teataja 14.12.2021