Põlva Jakobi kooli lasteaed sai peapiiskopi õnnistuse

Põlva Jakobi kooli lasteaed sai peapiiskopi õnnistuse

Peapiiskop Urmas Viilma viib läbi õnnistamistalitust (Foto: Artur Sinipalu)

Peapiiskop Urmas Viilma õnnistas pühapäeval sisse 2019. aastal tööd alustanud Põlva Jakobi kooli lasteaia. Siin asub õppima 17 mudilast, kes edaspidi jätkavad oma kooliteed samas Põlva pastoraadimajas tegutsevas kristlikus Jakobi koolis.

„Sagedasem on õnnistada sisse mõni sakraalne ese või kirikuhoone või kirikutorn, kuid koole ja lasteaedu tuleb väga harva ette,» tõdes peapiiskop Viilma lasteaia õnnistamisel. „Eriti rõõmustav, kui on palutud kristliku kooli ruume sisse õnnistama.“ Peapiiskop sõnul on kristlike koolide ja lasteaedade avamine kahtlemata tulevikku vaatav areng kiriku juures, aga pidas oluliseks, et sealjuures tuleks initsiatiiv tulema kogukonnast. „Seal, kus on tugevad kogukonnad ja kogudused, sinna on võimalik selliseid koole rajada ja ma tean, et mõtteid selles suunas on mujalgi Eestimaal. Kirikuvalitsus siin ei kontrolli ega suuna,“ kommenteeris ta ajalehele Lõuna-Eesti Postimees.

Kristliku lasteaia avamine Põlvas oli Jakobi kooli kogukonna soov. Põlva kesklinnas asuvas pastoraadihoones alustas Põlva Jakobi kool tegevust 2019. aastal ning on oma lühikese tegutsemisajaga üha kasvanud: kool alustas 11 lapsega ja lõpetas 2021. aasta kevadel juba 30 põhikooli õpilasega. Järgmisele õppeaastale minnakse vastu ligi 40 õpilasega põhikoolis ja 17 lapsega lasteaias.

Juba kristlikku kooli avades soovisid lapsevanemad, et kooli juures oleks ka kristlik lasteaed. Tänu annetajatele tehti tänavu lasteaia. Sel kevadel remonditi annetajate abil majas mõned ruumid, kus nüüd lasteaiarühm tööd alustab. Toetajaid jagus nii kohalikus kogukonnas kui ka Hooandjas ning lasteaia avamisel loeti ette ka suurema annetuse teinud inimeste nimed.

Tartu Peetri ja Põlva Jakobi kooli direktor Tarvo Siilaberg kommenteeris ajalehele Lõuna Postimees, et erinevused tava- ja kristliku kooli vahel hakkavad pihta inimestest, kes kooli jaoks töötavad. „Milline on motivatsioon, milliseid väärtusi nad esindavad, milline suhe on neil kiriku ja kristlusega – seda me tähtsustame kõigi oma töötajate puhul. Peamine on, et pered jagavad ja mõistavad kooli aluseks olevaid maailmavaatelisi väärtusi. Sealt edasi tulevad meie eripärased ained nagu usundiõpetus, meediaga suhtlemise õpetus ja nii edasi.“ Pered, kes soovivad anda oma lastele alushariduse Jakobi kooli juures, peavad oluliseks kristlikku väärtuskasvatust ja Steiner (Waldorf) pedagoogikat. Lasteaed annab järelkasvu kohapealse kristliku kooli esimestele klassidele.

Kümnekonnast Eesti kristlikust üldhariduskoolist on luterliku taustaga kolm.

Vaata lisa:

Meeldib 1

Lisa kommentaar