Vaimulik vastab: millisesse kirikusse minna leerikooli?

Vaimulik vastab: millisesse kirikusse minna leerikooli?

EELK kodulehe eelk.ee kaudu on juba mõnda aega võimalik esitada vaimulikule oma küsimus kiriku ja usu kohta. Luterliku kiriku kodulehe rubriigis “Küsi vaimulikult” saab lugeda vastuseid seni esitatud küsimustele. Vastas EELK vikaarõpetaja Enn Auksmann.

Teemadering: kiriklikud talitused, usk ja elu, Piibel ja teoloogia, tavad, jumalateenistus, moraaliküsimused, eri kirikud ja regioonid, kirik ja kogudus.

Küsimuse esitamiseks tuleb kodulehel täita vastav vorm. Küsija andmeid kodulehel avaldatud vastuse juures ei kuvata.

Jagame meie kodulehe kaudu enim esitatud küsimusi ja vastuseid ka e-Kirikus.


Tere! Tekkis küsimus, kas mul on võimalik käia kuskil teises kirikus leeris, kuigi olen ristitud hoopis teises kirikus. 

Leeriõnnistamine (Foto: Põlva Maarja koguduse arhiiv)

Kuna leeris käimine on reeglina eeltingimuseks koguduse täisõiguslikuks liikmeks saamisele, siis on hea, et inimene käib leeris seal, kus tal on edaspidi kõige parem koguduseelus osaleda. Enamasti on selleks inimese kodupaigale lähim kogudus, seepärast ei ole sugugi vajalik, et inimene käiks leeris sealsamas, kus ta on ristitud (juhul, kui tema elupaik on pärast ristimist vahetunud).

Küll aga tuleb sellest, et ollakse ristitud teises koguduses, informeerida leerikursuse alguses leerikoguduse vaimulikku, kes saadab kogudusse, kus leeritatav on ristitud, kirikutähe nõudmise vastava kinnituse ja konfirmatsioonitalituse läbiviimiseks vajaliku loa saamiseks.

Enn Auksmann
03.01.2017


Vaata lisaks:

Meeldib 1

Lisa kommentaar