100 aastat imelikku elu koos imelise Jumalaga

Eliisabeth Hendla sünnipäeval pidas õp Tauno Toompuu tema soovil hooldekodus armulauaga jumalateenistuse. (Foto: Tauno Toompuu/Eesti Kirik)

8. jaanuaril tähistas Rakveres Aia tänava hooldekodus oma 100. sünnipäeva Eliisabeth Hendla. Tema ainus soov sünnipäevakingituse osas oli, et sünnipäeva puhul toimuks hooldekodus armulauaga jumalateenistus, kirjutas Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ajalehe Eesti Kirik värskes numbris

„Kui Rakveres peaks ülepea mõni vaimulik inimene leiduma, siis on see kindlasti Eliisabeth,“ tõdes vaimulik viis aastat tagasi Rakverre kolinud koguduseliikmest, kelle voodiserval peetud jutluste peamiseks sõnumiks on ääretu tänu ja Jumala armu suuruse kinnitus.

„Üldse võib Eliisabethi kohta öelda, et temaga vestlemine on korralik jutlusega palveteenistus,“ ütleb Tauno Toompuu. „On täiesti tavaline, et külalisega vesteldes läheb ta sujuvalt üle kõnele Jumalaga ning sama ootamatult jälle tagasi jutuajamisele inimesega. Nii ei olegi võimalik, et Eliisabethi juurest tulles poleks sa vaimulikult puudutatud.“

Loe lisa:

Tauno Toompuu “100 aastat imelikku elu”, Eesti Kirik 12.01.2022