Aasta juhatuse esimees 2021 on Andres Murumägi

Vahastu koguduse juhatuse esimees Andres Murumägi (Foto: Kätlin Liimets, Eesti Kirik)

Sel nädalavahetusel toimunud EELK juhatuseesimeeste konverentsil valiti aasta juhatuse esimeheks Vahastu koguduse juhatuse esimees Andres Murumägi. Tiitli andis Nelijärve puhkekeskuses toimunud pidulikul õhtusöögil üle piiskop Tiit Salumäe.

21 aastat Järva praostkonna Vahastu kogudust juhtinud Murumägi valiti välja viie nominendi seast. Andres Murumägi (sünd 1964) ametis olemise ajal on kirikuhoonele (2009) ja pastoraadile (2018) ehitatud uus katus. Tiitli pälvinu on varem saanud Kaiu vallavanema tänukirja (2017), Järva praostkonna tänukirja (2018) ning ohtrasti tänu- ja kiidusõnu edendus- ja arendustööde eest Vahastu kirikule kuuluvatel kinnistutel. Erinevate teostatud projektide arv on üle kahekümne.

Vahastu koguduse hooldajaõpetaja Kalle Kõivu sõnul on Andres Murumägi lihtsa ja tagasihoidliku maainimese olemuse taga peidus põhimõttekindel, sihikindel, ustav ja jumalakartlik töötegija, kes teeb armastustööd ehk vabatahtlikku tööd kogu hinge ja südamega.

EELK aasta juhatuse esimees valitakse juhatuseesimeeste konverentsil konverentsi liikmete poolt. Sel aastal olid kandidaatideks lisaks Andres Murumägile Rakvere Kolmainu koguduse juhatuse esimees Olev Rohumäe, Kärdla Johannese koguduse juhatuse esimees Tiit Harjak, Tuhala koguduse juhatuse esimees Laidi Suumann ja Nõo koguduse juhatuse esimees Madis Kanarbik. Tiitliga kaasneb palverännu toetus.

Allikas: Kätlin Liimets, ajalehe Eesti Kirik Facebooki leht

Soovime aasta juhatuse esimehele õnne ja õnnistust ka e-Kiriku toimetuse poolt!