Haljala kirik valiti tänavu nii Virumaa “Aasta tegu 2022” kui ka Muinsuskaitseameti aastaauhinna nominentide sekka

Haljala kiriku tornitööd novembris (Foto: Haljala Püha Mauritiuse koguduse Facebooki leht)

Renoveerimise käigus sai torn uue kauni tornikiivri ja ilmsiks tuli tornimuna sees olev ajakapsel. Unikaalse kapsli sisu jagas infot elust siin piirkonnas ning Eestis, heites valgust mitmesaja aasta tagustele ajaloosündmustele. Renoveeritud tornimuna tagasi paigutamisel asetati sinna sisse uus ajakapsel sõnumiga tulevastele põlvedele. Nüüdseks on peapiiskop Urmas Viilma tornikiivri ka taaspühitsenud.

Lisaks valis Muinsuskaitseamet tänavu Haljala kiriku pingistiku hästi restaureeritud kunstipärandi üheks nominendiks.

Loe lisa:

Haljala tornikuulis peitunud kiri jutustab pühakojast tulevastele põlvedele, e-Kirik 18.10.2022