Igavikku on lahkunud õpetaja emeeritus Kalle Mesila

Foto: Tartu Linnavalitsuse koduleht

Minu Isa majas on palju eluasemeid.
Kui see nii ei oleks, kas ma siis oleksin
teile öelnud, et ma lähen teile aset valmistama.
  (Jh 14: 2)

Ööl vastu 15. augustit kutsuti igavikku ustav karjane õpetaja emeeritus Kalle Mesila (3. I 1940 – 15. VIII 2022).

Jumala rahu olgu sinuga!

Kalle Mesila sündis küll Tallinnas, kuid tema lapsepõlv möödus Juuru vallas Harjumaal. Ta on õppinud Härgla 7-klassilises koolis, Tallinna II keskkoolis ja Tallinna kaugõppe keskkoolis. 1958. aastal alustas õpinguid EELK Konsistooriumi juures asuvas Usuteaduste Instituudis (tollase nimega Usuteaduste Kõrgem Katsekomisjon).

Kalle Mesila asus varakult tööle vaimulikuna. Aseõpetajaks ordineeriti 1962. aastal Tallinna Jaani kirikus. Töötanud vaimulikuna Kuressaare Laurentiuse, Kaarma, Käru, Häädemeeste, Treimanni, Jõelähtme, Kursi ja Äksi koguduses. Kõige kauem on Kalle Mesila teeninud Tartu Peetri kogudust (1981-2009). Emerituuri arvatud 1. jaanuarist 2010.

Tartu Tamme Lions klubi liige aastast 1992. Tartu medali kavaler aastast 2010.

Loe lisaks:

Raimu Hanson “Tartu Peetri koguduse kauaaegne õpetaja Kalle Mesila saadeti viimsele teele”, Tartu Postimees 21.08.2022