“Kirikuelu” saates tuleb juttu koguduste abist sõjapõgenikele ja Ukraina kaitsjatele

Foto: välisministeerium

EELK Risti koguduse juhatuse aseesimees Marko Paloveer räägib, kuidas kogudus on valmis majutama neile kuuluvas Harju-Risti vanas koolimajas kuni tosin Ukraina sõjapõgenikku, kes vajavad Eestis peavarju. Tallinna Kaarli kogudus on viinud läbi juba kaks esemekorjandust, et toetada Ukraina sõjaväge – kuidas niisugune algatus sündis ja mis kaalutlustel on kristlastel kohane toetada militaarstruktuuri, selgitab vaimulike assistent Urmo Treisalt. Saate lõpuosas tutvustab Hannes Hermaküla Ukraina kristlikku metal-bändi Holy Blood. Saatejuht on Meelis Süld.

Vikerraadio saade “Kirikuelu” vahendab kirikute, koguduste ja kristlike organisatsioonide tegevust ning uurib, mis on kiriku sõnum tänapäeva ühiskonnas. Saade aitab seletada kõike seda, mis näib kirikus kauge ja kättesaamatu.

“Kirikuelu” toimetajad on Meelis Süld ja Krista Taim.

Kuulake pühapäeviti kell 19.05 ja järelkuulake ka eelmisi saateid!