Kuidas mõista Uue Testamendi misjonisõnumit? Konverents annab juhatust

EELK Usuteaduse Instituut kutsub konverentsile “Uus Testament ja misjon: Kes meilt läheks? Saada mind!“, mis toimub EELK Usuteaduse Instituudis (Pühavaimu 6, Tallinn) 7. aprillil 2022 algusega kell 12.

Meie koguduste igapäevane, iganädalane, igakuine ja iga-aastane elu on see, mis rohkem või vähem kannab meie kuulutustegevust ja koguduse ehitamist. Missugused mõtted paremaks tööks leiduvad Uues Testamendis ja kuidas jõudis selles maailmas kuulutus kuulajateni? Mida saame õppida ja kuidas teha seda täna? Mõtleme koos!

KAVA:
12.00. Avamine

12.05. dr Jaan Lahe: Misjoni hermeneutika. Kristliku sõnumi tõlgendamine Iisraeli usundi keelest hellenistliku maailma keelde.
Küsimused, arutlus

12.50. dr Randar Tasmuth: Misjonina tõlgendatavad mõtted sünoptilistes evangeeliumides

13.35. Kohvipaus

13.50. mag Vallo Ehasalu: Prohvetisõna paljudele rahvastele ja keeltele ja kuningatele. Ilm 10:10-11.

14.35. dr Ingmar Kurg: Apostel Pauluse misjonistrateegia

15.20. Kohvipaus

15.40. Paneelvestlus ettekandjate ja üldsuse osavõtul. Modereerib dr Liina Kilemit.

Konverents on tasuta. Osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 6. aprillil 2022 EELK Usuteaduse Instituudi kodulehel.