Tänavune jõululaupäeva telejumalateenistus kantakse üle Pärnu Eliisabeti kirikust (täiendatud)

Pärnu Eliisabeti kirik (Foto: EELK Arhiiv)

Tänavune jõululaupäeva telejumalateenistus Eesti Televisioonis kantakse 24. detsembril kell 16.00 otse üle EELK Pärnu Eliisabeti kirikust. Jutluse peab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma, jumalateenitusel teenib kaasa Eliisabeti kiriku õpetaja Tõnu Taremaa, esinevad Pärnu kammerkoor, käsikellastuudio ja muusikakooli lapsed, keda dirigeerib Elo Kesküla. Pärnusse on lubanud jõulukirikusse tulla ka president Alar Karis.

Ka Kirikufond kogub tänavuse jõulukampaaniaga raha Eliisabeti kiriku remondiks. Fondi juhataja Janek Mäggi rääkis septembris, et annetuste nimel tuleb tööd teha. Tavaannetajatelt, kes väikseid summasid annavad, küsivad nad kümme, 15, 20, 50, 100 eurot. Ettevõtjad võiksid panustada 2023 eurot. Niisama palju lubas annetada ka Mäggi ise.

Toetuse saab kanda SA EELK Toetusfondi annetuskontodele:

SEB EE091010220267776222
LHV EE777700771003033811
Swedbank EE952200221069054096

Raadios kantakse jõuluõhtu ja jõulu esimese püha jumalateenistused üle järgnevalt:

24. detsembril kell 16 algab Vikerraadios jõuluõhtu jumalateenistuse otseülekanne Tallinna Kaarli kirikust. Jutlustab Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus, laulavad koguduse kontsertkoor ja kammerkoor Canorus, juhatavad Piret Aidulo ja Pärtel Toompere, viiulil kaastegev Toomas Bubert.

25. detsembril kell 14 on raadioeetris Usuteaduse Instituudi jõulupüha missa Tallinna Püha Vaimu kirikust. Juhatab instituudi rektor ja Nõmme Rahu koguduse õpetaja dr Ove Sander, jutlustab EELK emeriitõpetaja, piibliteaduste professor dr Randar Tasmuth, kaasa teenivad instituudi õppejõud ja üliõpilased. Laulab instituudi kirikumuusika osakonna ansambel, Kristel Aer orelil, Indrek Vau trompetil.

Jõuluõhtul on kirik ja vaimulikud telepildis ka teistes saadetes:

ERRi saade “Ühe maja lugu. Tartu Pauluse kirik” 24. detsembril kell 19 räägib Tartu Pauluse kaunist ja omapärasest sakraalhoonest, mis muuhulgas peidab kolumbaariumit ehk tuhaurnide matmispaika, aga ka lasteaeda, supikööki ja Eesti rikkalikumat kirikupoodi.

Kanal 2 eetris on 24. detsembril kell 19.00 saade “Öökülaline”. Mart Normet peatus sel suvel peapiiskop Urmas Viilma pere suvekodus Muhumaal.