Tartus tähistatakse täna Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva

Marju Lepajõe (Foto: EestiKirik)

Täna, 28. oktoobril tähistatakse Tartu ülikooli õppejõu, filoloogi ja usuteadlase Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva temale pühendatud näituse, trükiste esitluse ja kontserdiga. Esmakordselt antakse üle Marju Lepajõe mälestusfondi stipendium.

Marju Lepajõe mälestuspäev algab kell 15 Tartu ülikooli raamatukogus näituse «Omnia munda mundis. Marju Lepajõe 60» avamisega. Väljas on Marju Lepajõe trükis avaldatud kirjutised ja tõlked,  raamatud tema raamatukogust ning tema juhendatud teadustööd. Väljapanekut illustreerivad fotod Lepajõest tema eri eluetappidel.

Näituse avamise järel antakse üle Marju Lepajõe mälestusfondi stipendium, mille 2019. aastal asutasid Marju Lepajõe perekonna esindajad ja Tartu ülikooli sihtasutus. Mälestusfondi on võimalik toetada Tartu ülikooli sihtasutuse kodulehel.Kell 16.30 Tartu ülikooli kohvikus algaval Marju Lepajõele pühendatud trükiste esitlusel tutvustatakse tema tõlgitud Innocentius III traktaati «Inimolu viletsusest» (Tallinna ülikooli kirjastus), Marju Lepajõe ettekande põhjal valminud esseed «Miks ei ole Platoni «Politeiat» seni eesti keelde tõlgitud?» (kirjastus Ilmamaa) ja Marju Lepajõele pühendatud ajakirja Vikerkaar erinumbrit.

Marju Lepajõe mälestusele pühendatud päeva lõpetab kell 19 Tartu Jaani kirikus toimuv mälestuskontsert «Valgust valgub», kus esinevad ansambel Eesti Keeled ja Mari Jürjens. Marju Lepajõed meenutab ja mälestuspalve loeb õpetaja Ants Tooming.

Kõik mälestuspäeva üritused on tasuta ning Marju Lepajõe mälestuse hoidjad ja jagajad on oodatud.

Mälestuspäeva toetavad ajakiri Vikerkaar, Tallinna ülikooli kirjastus, kirjastus Ilmamaa, Tartu linn, Tartu ülikool, SA Kultuurileht ja Eesti kirjandusmuuseum.

Vaata lisaks:

Tähistati Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva, Eesti Kiriku videoklipp