Värske trükis „Rahu poole“ tutvustab EELK tegevust Ukraina sõjas kannatanute abistamisel

„Me oleme tänulikud Ukraina rahvale vapruse ja kindlameelsuse eest, mis on eeskujuks kogu maailmale. Suureks auks on võtta vastu ukrainlasi ja leevendada nende kannatusi, kasvõi natukene. “Rahu poole” raamatus on juttu sellest, kuidas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik on avanud oma uksed ning inimeste südamed ja kuidas ühiselt ukrainlastega elujärge parandatud,“ ütleb värske trükise saateks projektijuht Kadri Kesküla sihtasutusest Eesti Diakoonia.

Raamatu sisu:

• Peapiiskop Urmas Viilma eessõna aluseks on Kaarli kirikus 26.02.2022 peetud kõne rahupalvusel Ukraina eest.
  • Ukraina Saksa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Pavlo Shvarts jagab oma kogemusi ja soovitusi abi vahendajana;
  • sotsiaalministeeriumi vaimse tervise osakonna juhitud hingehoiutööst Ukraina pagulastele räägib Katri Aaslav-Tepandi;
  • kogemusi pagulaste majutamisel ja abi korraldamisel jagavad Avo Üprus, Ants Tooming ja Ove Sander;
  • hingehoiutöö praktilisest poolest ja vahetust tegelemisest sõjapõgenikega räägivad Annely Neame, Nelli Vassila, Lea Saar, Tiiu Roosma, Aarne Lätte ja Merje Liiv;
  • kordaläinud ettevõtmisena tutvustab raamat Tallinna Jaani koguduse naiste korraldatud kristlikku keelekümbluslaagrit lastele;
  • sõna saavad ka sõjapõgenikud ise, kes räägivad armsast kodust, mis maha jäi, omaenda ja lähedaste sõjas segipaisatud eludest, kohanemisest Eestis ja ka tulevikumõtetest.

EELK töövaldkondi tutvustava sarja neljanda raamatu koostas ja intervjuud tegi Margit Arndt-Kalju, kes on ka sarja varasemate väljaannete autor; kujundas Tarvo Tangsoo, fotograaf oli Urmas Roos. Varasemalt on luterlik kirik tutvustanud samas sarjas kiriku diakooniatööd, luterlikke koole ning orelipärandit ja organiste.

Trükis „Rahu poole“ on saadaval nii eesti- kui ingliskeelsena.

„Me oleme tänulikud Ukraina rahvale vapruse ja kindlameelsuse eest, mis on eeskujuks kogu maailmale. Suureks auks on võtta vastu ukrainlasi ja leevendada nende kannatusi, kasvõi natukene. “Rahu poole” raamatus on juttu sellest, kuidas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik on avanud oma uksed ning inimeste südamed ja , kuidas ühiselt ukrainlastega elujärge parandatud,“ ütleb värske trükise kohta projektijuht Kadri Kesküla.

Peapiiskop Urmas Viilma eessõna aluseks on Kaarli kirikus 26.02.2022 peetud kõne rahupalvusel Ukraina eest. Ukraina Saksa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Pavlo Shvarts jagab oma kogemusi ja soovitusi abi vahendajana; sotsiaalministeeriumi vaimse tervise osakonna juhitud hingehoiutööst Ukraina pagulastele räägib Katri Aaslav-Tepandi; oma kogemusi pagulaste majutamisel ja abi korraldamisel jagavad Avo Üprus, Ants Tooming ja Ove Sander; hingehoiutöö praktilisest poolest ja vahetust tegelemisest sõjapõgenikega räägivad Annely Neame, Nelli Vassila, Lea Saar, Tiiu Roosma, Aarne Lätte ja Merje Liiv. Raamat tutvustab ka Tallinna Jaani koguduse naiste korraldatud kristlikku keelekümbluslaagrit lastele. Sõna saavad ka sõjapõgenikud ise – nii armsast kodust, mis maha jäi, sõjas segipaisatud eludest,  kohanemisest Eestis kui ka tulevikumõtetest.

Trükis „Rahu poole“ on saadaval nii eesti- kui ingliskeelsena.

Loe lisa:

Trükis “Rahu poole”, EELK Konsistoorium ja Eesti Diakoonia SA