Jaakobitee rändurid kogunevad sõbrapäeva eel

Palverändurid Eesti Jaakobitee radadel (Foto: Jaakobitee Sõprade Selts)

11-12. veebruarini on Mähe kirikus (Pojengi 32) palverändurite infopäev ja Jaakobitee Sõprade Seltsi (JaSS) 8. aastapäev, kus kogenud rändajad saavad taas kokku ning jagavad uutele teeleasujatele head nõu nii reisi planeerimiseks kui seljakoti pakkimiseks. Sealsamas saab osta ka palveränduri passi.

Palverändurite infopäev toimub 11. veebruaril kell 12-14. Juturida veavad kogenud rändurid Merle Rallmann, Heidi Meier jt.

Räägitakse järgnevatel teemadel:
* erinevad Jaakobiteed ja nende eripärad,
* aastaajad caminol,
* teele asumine üksinda või koos kaaslas(t)ega,
* reisijuhi vajadus,
* füüsiline ettevalmistus,
* eelarve ja reisi planeerimine,
* varustus, pakkimine, jalatsid ja seljakott,
* palveränduri pass ja palveränduri tunnistus,
* teemärgistus ja eksimise võimalus, parimad äpid ja veebilehed
* majutuskohad,
* toitlustus,
* ohud ja turvalisus teel,
* keeleline barjäär ja selle ületamine,
* Santiago de Compostela ja tee jätkamine Finisteresse/Muxiasse,
* palveränd Eestis jne

11. veebruaril algusega kell 14.30 järgneb sealsamas Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi 8. aastapäeva tähistamine.

Kokkusaamine algab kohvilauaga, mille järel teeb 2022. aastast sõnalise kokkuvõtte Jane Vain ja numbrilise kokkuvõtte Epp Sokk. Fotomeenutus on 2022. aasta kokkutulekust ja Järva-Madise rännakust.

Tee märgistamisest teevad lühikokkuvõtte Merle, Helle ja Co, Epp ja Liina.

Aasta 2023 teemadest tulevad jutuks palverändurite teelesaatmine Toomkirikust, kokkutuleku, pika rännaku ja kadripäeva ürituse korraldamine, samuti kammkarpide jätkuv kinnitamine teel olevatele kirikutele, koostöö teele jäävate koguduste/majutuste/toitlustuste/KOV-dega, Eesti Jaakobitee läbimise tunnistus, Eesti tee lõpu tähistamine Iklas, koostöö lätlaste ja leedulastega ja märtsis toimuv Romea Strata koosolek Itaalias.

Kohvipausile ja õhtusupile järgneb minikontsert, kus laulab Andres Jäätma.

Õhtu lõpetavad saun ja õhtuchill vaba kavaga.

Pühapäeval on võimalus osaleda jumalateenistusel.

Osalemissoovist palutakse teada anda e-mailile: jaakobitee@gmail.com.

Lisainfo:

https://www.camino.ee/, FB: Eesti Jaakobitee palverändurid, Eestlased – palverändurid Camino de Santiago radadel