Kirikufond toetab viiulimängija Katariina Kitse ning tšellisti Marcel Kitse kontserttuuri „Kooskõla“

Detsembri algul tuuritavad mööda Eestimaa kauneid kirikuid esmakordselt koos „Klassikatähtedest“ armastatud kaksikud – Katariina Maria ja Marcel Johannes Kits. Mõlemad on ühed noorema põlvkonna säravamad instrumentalistid, kes pälvivad aina enam ka rahvusvahelist tähelepanu.

Õde-venda annavad koos erksa ning meelierutava kontserdi viiuli ja tšello duole loodud teostest. Kava põimib kokku graatsilise klassika, impressionismi hõrgu hoo, minimalismi elava ilu ning uuema muusika vürtsikad kõlad. Mitmekesise valiku sees on muusikat paljudest maadest, esindatud on ka Eesti helikunst.

Katariina Maria ja Marcel Johannes Kits võitsid televisiooni ja raadio vahendusel laiema muusikapubliku austuse, mis andis mõjuvat hoogu areneda eredalt omanäolisteks solistideks ning ühtlasi sisukateks kammermuusikuteks.

Detsembri viiel õhtul tulevad esmakordselt koos lavale Katariina Maria ja Marcel Johannes Kits. Kontserdid toimuvad üle Eesti.

P 3.12.2023 17:00 – Viljandi Jaani kirik

E 4.12.2023 19:00 – Tartu Jaani kirik

K 6.12.2023 19:00 – Kuressaare Laurentiuse kirik

N 7.12.2023 19:00 – Arvo Pärdi Keskus