Oktoobrikuu tsitaate

Oktoobrikuu tsitaate

Oluline probleem, mida Luther oma kaasaegsele kirikule ette heitis, oli kõrkus ja võimukus. Jeesus oli läkitanud oma apostlid tegutsema inimeste keskel armastuse saadikutena ja tema nimel. Aja jooksul oli kirik rakendanud kogu selle meelevalla omaenda võimu heaks. Reegleid luua, distsipliini nõuda on lihtsam kui armastusega juhatada. Kirikust oli sajandite jooksul saanud hiigelsuur institutsioon, kes väitis, et tema käes on õigus öelda, kuidas taevas asjad käivad ning kes ja kuidas taevasse saab. Luther, nagu ka paljud äratajad enne ja pärast teda, kutsus asja täpsustama pühakirjast, otsima Kristust.

Peeter Paenurm | Eesti Kirik 25.10.2023

Peeter Paenurm, Eesti Kirik 25.10.2023

Jeesus vastab kiusajatele, et ta ei anna neile nõutud tunnustähte. On selge, et mistahes imetegu või eriline märk ei muudaks pahatahtlike küsijate arvamust. Kui süda on kõva, siis ka silmad…

Peeter Paenurm, Eesti Kirik 25.10.2023

Oluline probleem, mida Luther oma kaasaegsele kirikule ette heitis, oli kõrkus ja võimukus. Jeesus oli läkitanud oma apostlid tegutsema inimeste keskel armastuse saadikutena ja tema nimel. Aja jooksul oli kirik…

Olli Olenius, Eesti Kirik 25.10.2023

Jumala vägi on Jeesuse evangeeliumis, mille me leiame Jumala sõnast. Jumal tegutses läbi eelnevate põlvkondade nii, et ristiusu puu kasvas suureks ja vastu kõikidele eeldustele. Kõik algas väiksest seemnest. Kuidas…

Olli Olenius, Eesti Kirik 25.10.2023

Misjon on kiriku selgroog või veri. Kõik muu lähtub sellest ja läbi selle voolab kõikjale elujõud. Kõik, mis pole sellega ühendatud, on teisejärguline ja sureb. Kas seda on meie kogudustest…

Joel Siim, Eesti Kirik 18.10.2023

Jeesuse Kristuse saadik on kristlane. Mitte üksnes vaimulikud või õppinud teoloogid, vaid iga ristitud inimene, iga koguduseliige. Nemad, s.t tegelikult mina ja sina, hea lugeja, lõpuks igaüks, kes kuskil maailma…

Leevi Reinaru, Eesti Kirik 18.10.2023

Vaja on pühenduda ja järgneda Jumala kutsele, siis ilmnevad viljad, mis uuendavad inimelusid ja hoiavad rahusõnumit. Kui sõnumit ei võeta vastu, siis läheb töö edasi uute inimeste juurde. Tolmu jalgadelt…

Mikk Leedjärv, Eesti Kirik 18.10.2023

Kristlastena peaksime ehk arvet pidama, kui mitu inimest on meie kaudu jõudnud kiriku juurde ja on võinud Jumalat tundma õppida nii, et nemadki võivad pääsemisest osa saada. Sest selle läbi…

Joel Siim, Eesti Kirik 11.10.2023

Markuse evangeeliumis öeldakse, et Jeesus „tervendas paljusid“ (Mk 1:34). Paljusid, kuid mitte kõiki. Haigused ja kannatused olid ja on maailma lahutamatu osa. Jeesus ei vabasta inimkonda kõikidest kannatustest, kuid ta…

Tiit Tarve, Eesti Kirik 11.10.2023

Me pole kristlased üksnes 1,5 tundi pühapäeval kirikus, vaid pidevalt. Kui pastorite kohta on öeldud, et pastoraadi seinad on läbipaistvad, siis kehtib see iga kristlase elus. Maailm jälgib meid. Sellest…

Joel Siim, Eesti Kirik 04.10.2023

Ja siis korraga kohtad sa Jumalat endale vastu tulemas mõnes täiesti tavalises sündmuses: kartulipõllul ja porgandipeenral, õunauputuses ja marjapõõsas. Jumal on sind õnnistanud ja kuskil on inimesed, keda ta tahab…

Randar Tasmuth, Eesti Kirik 04.10.2023

Jeesuse asetatud teeviit on lühike: otsige esmalt Jumala kuningriiki ja (selle) õigust! See kuningriik on tulevane täiuslik reaalsus, mille taotlemine laseb selle jõujoontel juba siinses ilmas toimivaks saada. Jumala kuningriigi…

Andres Lehestik, Eesti Kirik 04.10.2023

Kui võtta (jälle ja uuesti) lugeda kogu kristlaskonna õpetaja õpetust ja püüda mõtestada loetut looduhoiu vaatevinklist, võib leida palju väärtuslikke seoseid. Näiteks Jeesuse mäejutlusest „Õndsad on tasased, sest nemad pärivad…

Lisa kommentaar