Otepää, Eesti lipu häll, loob rahvuslipule kodu

Eesti lipp Otepää kiriku ees (Foto: Otepää koguduse koduleht)

1884. aastal pühitseti Otepää pastoraadis Eesti Üliõpilaste sinimustvalge lipp, millest kujunes hiljem rahvuslipp. Lipu õnnistamise idee algatajaks oli Otepää koguduse õpetaja, Seltsi vilistlane Burchard Sperrlingk, kes Seltsi liikmed Otepääle kutsus.

Selleks, et lipulugu saaks laiemalt tuntuks, loodi 1996. aastal Otepää pastoraadihoonesse toonaste EELK Otepää Maarja koguduse õpetaja Jüri Stepanovi ja Otepää linnapea Aivar Nigoli eestvedamisel Eesti lipu tuba. Liputoas oli esimese rahvuslipu koopia, mõned lipuga seotud mälestusesemed ning seintel ekspositsioon Eesti lipu loost. Liputuba kirjeldas lipu sündimist, lipu peitmist, okupatsiooniaega ja taasiseseisvusaega.

Otepää valla, koguduse, Eesti Üliõpilaste Seltsi, Eesti Rahva Muuseumi ja Muinsuskaitseameti koostöös on valminud plaan luua Otepää pastoraati Eesti Lipu- ja Kogukonnakeskus. See on mõeldud kogu perele sobiva interaktiivse ajaveetmise kohana, kus nii väikesed kui ka suured saavad teadmisi Eesti riigi ja lipu ajaloost.

Loe pikemalt ajalehest Postimees.

Vaata ka:

Meeldib 1