Tallinna Jaani kiriku eeskojas tervitavad ja saadavad kirikulisi nüüd inglid vitraažakendel

Foto: Tallinna Jaani kiriku ja koguduse Facebooki leht

„Minul kui kunstnikul on kohustus inimesi vitraažidega puudutada,” lausus kunstnik Dolores Hoffmann.

“Vitraažides on kujutatud ingleid. Üks neist tervitab kirikusse tulijaid ja teine saadab lahkujaid. Kaks õnnistavat inglit. Nii et eeskojast ei maksaks nüüd lihtsalt läbi tormata, pilk maas, vaid silmad tasub tõsta paremale ja vasemale üles, et ilu kaeda,” soovitatakse Tallinna Jaani kiriku ja koguduse Facebooki lehel aeg korraks maha võtta.

Dolores Hoffmanni 15. ja 16. vitraažaknalt Tallinna Jaani kirikus tõmbasid katted eest juhatuse liige Rein Voog ja aseesimees Peeter Grossberg. Kohal olid kunstnik Dolores Hoffmann, koguduse peaõpetaja kt Eve Kruus, majandusjuht Jaan Tammsalu, koguduse juhatuse esindajad ja teised huvilised.

Loe lisa:

Tallinna Jaani kiriku ja koguduse Facebooki leht