Tartu praostkond sai uue praosti

Vasakult: Kristjan Luhamets, Ants Tooming ja Aivo Prükk (Foto: Urmas Viilma)

Täna (15.03) Äksis toimunud Tartu praostkonna sinod valis uueks praostiks Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhametsa. Abipraosti ametit hakkab kandma Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Aivo Prükk.

Tartu praostkonna sinod algas piduliku jumalateenistusega Äksi kirikus. Äksi pastoraadis toimunud sinodikoosolekut tervitas Tartu valla vallavanem Jarno Laur. Senine praost Ants Tooming andis kokkutulnutele ülevaate 2022. olulisematest arengutest ja sündmustest praostkonnas. Oma tegemistest andsid ülevaated ka koguduste esindajad ning peapiiskop Urmas Viilma kõneles olukorrast kirikus laiemalt.

Ettekannetele järgnenud otsustamist vajavatest küsimustest esimesed puudutasid praosti ja abipraosti rolli. Senine praost, Tartu Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming soovis ise pärast kaheksat aastat ja kahte perioodi praostina anda võimaluse kellelegi teisele. Sinod valis tema mantlipärijaks Tartu Pauluse koguduse õpetaja ja senise abipraosti Kristjan Luhametsa, uueks abipraostiks sai Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Aivo Prükk.

Meeldib 2