11. veebruaril pühitsetakse Tartu Maarja kiriku tornikabel ja altar

Tartu Maarja kiriku tornikabeli altar (Foto: Enel Maide/Tartu Maarja kogudus)

Pühapäeval, 4. veebruaril toimus esimene jumalateenistus Tartu Maarja kiriku vastvalminud tornikabelis. Kabeli ja selle altari pühitsemine toimub aga nädal hiljem, 11. veebruaril.

Tartu Maarja koguduse esindajate sõnul on vastvalminud kabel ilusates heledates toonides helge kodune ruum, kus on hea olla ja Jumalale kiitust laulda. Väiksemad lapsed saavad koos vanematega istuda saali tagaosas patjadel.

3. korruse ruumis on oma koht pühapäevakooli ja palvekooli tundidel, noortel, palvekliinikul ja teistelgi. On mõnusaid-mugavaid istumisnurki ja eriti püüab pilku krohvimata müüriosa.

Peapiiskop Urmas Viilma õnnistusel pühitseb tornikabeli ja selle altari praost Kristjan Luhamets pühapäeval, 11. veebruaril. Kogu torni pühitsemine leiab aset 29. veebruaril algusega kell 13.

Jumalateenistused Maarja kiriku tornikabelis toimuvad igal pühapäeval algusega kell 12.

Vaata ka:

Meeldib 1