25.-28. juulil toimub Haapsalus XXXI Vanamuusika Festival

Neljapäeval, 25. juulil peetakse Haapsalu toomkirikus Haapsalu XXXI Vanamuusika Festivali avakontsert. Osalemisväärt kultuurisündmusi jagub kuni pühapäevani.

Piiskop emeeritus Tiit Salumäe on festivali külastajatele tervituseks kirjutanud järgmist:

“Sellel aastal saab Haapsalu linn 745 aastaseks. Piiskop Hermann, minu kauge eelkäija kirjutas aastal 1279: „Me ihaldame, et kõigil, kes käesolevat kirja näevad, oleks teada, et meie, olles asutanud peakiriku Haapsalus ning varustanud meie kanoonikud vajalike eluhoonetega ning sissetulekutega, määrasime ühe paiga linna rajamiseks, kuhu kõik kokku voolaksid ning sinna taanduksid, kes koos meiega tahaksid valida seal elupaiga, ja kui hädavajadus seda nõuaks, kaitsta kirikut oma võimalusekohase toetusega.“

Haapsalu Vanamuusika Festival on andnud hindamatu panuse Eesti muusikale ja Haapsalule! 31 aasta jooksul on siinsete võlvide all oma muusikakogemuse saanud uus põlvkond muusikuid. Festival algas Eesti ülesehitamise ajal, oleme läbinud koroona aja raskused ja piirangud ja nüüd on Euroopas sõda. Georg Friedrich Händel viib meid ajalukku, Iisrael Egiptuses. Täna vajame muusikat, mis julgustab ja annab rahu. Tänan festivali loojat ja juhti läbi aastakümnete prof. Toomas Siitanit. Kinnitan kõigile muusikutele, te olete teinud hea otsuse kui olete valinud muusikutee. Teid kuulavad siin katedraalis nii inimesed kui ka inglid.”

Vaata ka:

Meeldib 1