Marek Alveus seati Nõmme Rahu koguduse õpetaja ametisse

Pühapäeval, 30. juunil, mis kirikukalendris kannab apostlite pühapäeva nime, seati Nõmme Rahu koguduse õpetajana ametisse seni sama kogudust abiõpetajana teeninud õp Marek Alveus.

Oma ametijärglase seadis ametisse eelmisena Nõmme Rahu koguduse õpetaja ametit pidanud piiskop Ove Sander. Teda assisteerisid praost Jaak Aus ja õp Ulvar Kullerkupp. Jumalateenistusel teenis kaasa ka Nõmme sõpruskoguduse, Kuopio Toomkoguduse õpetaja, toompraost Risto Voutilainen.

Jumalateenistust rikastas kahe kauni trompetipalaga Emma Paula Krekker, kes oli ühtlasi esimene laps, kelle nüüdseks koguduse õpetajaks saanud Marek Alveus ristis siis, kui ta diakonina Nõmmel teenimist alustas.

Orelil saatis jumalateenistust Kersti Petermann.

Marek Alveus valiti Nõmme Rahu koguduse õpetajaks 5. mail, kui tema eelkäijast oli saanud Põhja-Eesti piiskopkonna piiskop.

Vaata ka:

Meeldib 2