Otepää kogudus tähistas pühapäeval oma 800. aastapäeva

Pidulikul jumalateenistusel teenisid piiskop Anti Toplaan, koguduse hooldajaõpetaja praost Mart Jaanson ja abipraost Vallo Ehasalu. Jumalateenistusel tuli muuhulgas esiettekandele Mart Jaansoni „Meie Isa“. Musitseerisid duo Ott Indermitte ja Paul Daniel, EELK Otepää Maarja koguduse ansambel ja EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse segakoor Sauer.

Jumalateenistusel peetud jutluse põhiosaga on võimalik tutvuda aadressil https://kuressaare.eelk.ee/sundmused/otepaa-kogudus-800

Kui jumalateenistuse lõpus oli praosti poolt üle anud praostkonna tänukirjad, koguduse juhatuse liikmetele ja nii Otepää valla kui külaliste poolt peetud tervituskõned, pidas koguduse ajaloost ettekande akttine kogukonna liige Otepää Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Heivi Truu.

Pidulik päev lõppes koguduse perenaiste poolt valmistatud kohvilauaga, mille rikkalikke ande jätkus nii kaugematele külalistele teele kaasavõtmiseks, kui ka kohaliku kandi inimestele õhtusse jõudnud päeva lõpetuseks.

Põhjalikumaid usutlusi ja video uudiseid vahendab sündmusest ajaleht Eesti Kirik.

Vaata ka: