Peapiiskop Viilma osales Islandi luterliku kiriku uue juhtivpiiskopi ametissepühitsemisel

Islandi kiriku vaimulikkond koos oma uue piiskopi Gudrún Karls Helgudóttiriga (Urmas Viilma foto)

Evangeelne Luterlik Kirik Islandil sai pühapäeval uue juhtivpiiskopi, kui kõrgele üle linna kerkivas Reykjaviki Hallgrimsi kirikus (Hllgrimskirkja) pühitseti piiskopiks Gudrún Karls Helgudóttir. Uue piiskopi tiitel on Islandi piiskop ja tema katedraaliks on ajalooline Reykjaviki toomkirik.

Piiskopiks pühitsemise jumalateenistusel osales kokku Norrast, Soomest, Taanist, Inglismaalt, Iirimaalt, Šotimaalt, Walesist, Eestist, Fääri saartelt ja Gröönimaalt. Uue piiskopi seadis ametisse senine Islandi piiskop Agnes M. Sigurdardóttir, kes alates septembrist siirdub emerituuri.

Alates Porvoo Ühisavalduse allakirjutamisest 1996. aastal osalevad ühisavaldusega liitunud Põhjamaade, Baltimaade ja Briti saarte luterlike, anglikaani ja episkopaalsete kirikute piiskopid võimaluse korral üksteise kirikute uute piiskoppide pühitsemisel märkides sellega ühist altari- ja kantsliosadust ning vaimuliku ameti järjepidevust ja ühtsust.