Ruhnus paigaldati uue kiriku torni uus rist

Kolmapäeval, 2. oktoobril pühitseti ja neljapäeval, 3. oktoobril paigaldati Ruhnu uue kiriku torni uus rist.

Tornimuna sisse asetati Külliki Järvila kalligraafilises kirjas kirjutatud järgmine tekst:

Täna, 2.oktoobril 2024. aastal pühitseb Ruhnu Püha Magdaleena koguduse õpetaja Andrus Mōttus kivikiriku torni uue risti, mille asetame oma kohale homme hommikul päikesetōusul.

Kivikiriku tornis on kahel viimasel aastal toimunud suured taastamistööd. Torni konstruktsioonid olid tugevalt kahjustatud mardikate ja niiskuskahjustuste tõttu ning need vahetati renoveerimistööde jooksul aastatel 2023 kuni 2024 täielikult välja osas, mis asub oreliruumi kohal kuni torni tipuni, sealjuures valmistati uus tornitipu rist ja muna.

Uue risti paigaldamine Ruhnu kivikiriku vastremonditud torni. Pildi esplaanil Aivo Raud ja õp Andrus Mõttus.

Ruhnu Püha Magdaleena kogudus tänab hoolika ja oskusliku renoveerimistöö eest ehitusfirmat Scandec Ehitus OÜ Aivo Raua juhtimisel.

Kõige enam panustasid rahaliselt Eesti riik läbi Muinsuskaitseameti, Eva ja Lena Lorentzi Ruhnu Uue Kiriku Fond ja GAW-fond Saksamaalt, samuti koguduse liikmed ning teised lahked inimesed, kes suvel Ruhnu kirikuid külastades oma annetused tegid.

Sõna ristist on narrus neile, kes hukkuvad, aga meile, kes päästetakse, on see Jumala vägi. (1Kr 1:18)

Ruhnu koguduse õpetaja Andrus Mõttus
Renoveerimistööde juht Aivo Raud