Eesti Kirik 05.02.2025
Ülevaade sellest, mida pakub oma lugejatele ajaleht Eesti Kirik 5. veebruaril Issanda aastal 2025 ilmunud diginumbris
Küünlapäeval, 2. veebruaril toimus Tallinna piiskoplikus toomkirikus tänupalvus, millega tähistati 10 aasta möödumist Urmas Viilma peapiiskopiks saamisest. Kirik kinkis peapiiskopile tekstiilikunstnik Elna Kaasiku loodud piiskopi mantli, stoola ja vöö.
Kolumnist Alar Kilp kirjutab usust igapäeva rahvusluses. See väljendub politoloogi sõnul sümbolites ja sündmustes, tegevustes ja dokumentsides, milles inimesed teadvustavad ja tajuvad end rahvuskogukonna osana.
31. jaanuaril oli Tõnu Lehtsaare viimane tööpäev religioonipsühholoogia professori ja Tartu Ülikooli nõustaja-kaplanina. Sel puhul toimus Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis pidulik emerituuri siirdumise üritus, mis sisaldas ka esseekogu esitlust. Eesti Kirik annab sündmusest ülevaate nii sõnas kui multimeedia vahendites.
Kuigi eelmine nädalavahetus talve nägu väga ei olnud, toimus oikumeeniline kirikunoorte talvepäevad 31. jaanuarist kuni 2. veebruarini. Motoks oli „Kiida, mu hing, Issandat!“ ja Põltsamaale sõitis kokku üle 80 kirikunoore.
Misjoniveerul kirjutab õp Annely Neame, et iga ristitud inimene on kutsutud Jeesust järgima ja minema sinna, kuhu Ta teda saadab. Ta tutvustab EELK projekti MISJON112, mis toetab koguduste õpetajaid uute jüngrite kutsumisel, meeskonna. Misjonifoorumi Õpikogukonnal toimub alanud aastal ja järgmisel aastal kokku neli kogunemist.
Kirjanduspäeval, 31. jaanuaril Tartu Ülikooli raamatukogus toimunud konverentsiga „Eesti raamat 500“ avas Eesti Raamatu Aasta 2025. Konverentsi korraldajate sooviks oli pöörata mitmekülgset tähelepanu nii raamatu- ja kirjakultuuri ajaloole, sh ka raamatute raamatule kui meie kirjakultuuri tüvitekstile, aga ka raamatule kui meie teadusmõtte ja iseolemise kujundajale.
Lehejutluse kirjutab Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas. Ta küsib, kas kujutaksime ette, et keegi tuleks alanud hooajal välja uue TV formaadiga „Eesti otsib usklikku“? Ta meenutab õp Elmar Salumaa ütlemist, et meil puudub usklikkuse mõõtmiseks kraadiklaas.
Vaata ka:
- Eesti Kirik 05. veebruar 2025 Nr 6 digileht