Eesti Kirik 16.04.2025

Eesti Kirik 16.04.2025

Eesti Kirik 16.04.2025

Ülevaade sellest, mida pakub oma lugejatele ajaleht Eesti Kirik 16. aprillil Issanda aastal 2025

Oleme kannatusnädalas, tuletatakse meelde esimesel leheküljel. Suure reede temaatilise tušijoonistuse autor on Jaanus Eensalu.

EELK noortekogu esimene kohtumine toimub sügisel, teatab juhtkirjas assessor Mattias Haamer ja selgitab, et ellu kutsutud uue formaadi peamiseks eesmärgiks on aktiveerida 18-35  aastaseid noori. 

Jeesuse sõnad on hämmastavalt radikaalsed ja kompromissitud, tuletab meelde kolumnist Urmas Nõmmik. Tema sõnul on kristlased mures, kuidas järgida Jeesust loobumata oma hüvedest ja heaolust.  

Kas sa ei karda raba ääres suures pastoraadis üksi elada, on paar aastat tagasi Järva-Madise koguduse õpetajaks saanud Jane Vainult tihti küsitud. Ei karda, vastab 26. aprillil 50aasta juubelit tähistav vaimulik ja märgib, et tema jõudmine Tammsaare maile on otsekui palvevastus. 

11. aprillil Treimanis korralist koosolekut pidanud Pärnu praostkonna sinod valis Pärnu praostkonna praostiks Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja assessor Toomas Nigola.

Lääneharjulased kohtusid Ristil, kus  8. aprillil toimus Lääne-Harju sinod, millest võtsid osa 11 koguduse sinodisaadikud. Kirikuvalitsust esindas piiskop Ove Sander.

Palmipuudepühal, 13. aprillil seadis peapiiskopi ülesannetes piiskop Marko Tiitus ametisse Peeteli koguduse õpetaja Külli Suurevälja.

Eesti Kiriku küsimusele, kuidas kulgeb peapiiskop sabatipuhkus, vastab Urmas Viilma, et sabatipuhkus on olnud üsna toimekas. Teisel ülestõusmispühal ootab teda aga ees kauaoodatud palverännak Athose saarele koos vendadega õigeusu kirikust.

Vennastekogudus elab, teatab kaastöös Marek Roots ja jutustab, et 18. sajandil jõudis Eesti- ja Liivimaale vennastekoguduse töö, millest kasvas sajakonna aastaga seni kõige suurem vaimulik ärkamisliikumine meie luterliku kiriku ajaloos.

Teemaleheküljel „Looming“ pakume lugemist erinevas žanris. Luuleloomingu autorid on Kristel Mägedi, Avo Üprus ja Urmas Nagel ning sisekaemusliku ilukirjandusliku kirjatöö „Püha on tapetud – on sadanud jälle lund“ kirjutab Martin Vaik.

Tõesti, ta on üles tõusnud! Ülestõusmispüha lehejutluse kirjutab Tallinna toomkoguduse abiõpetaja Joel Siim. Ta kirjutab, et hommik, mil haud oli tühi, muutis maailma – see, millega oldi harjunud, ei kehtinud enam.


Vaata ka: