Narva-Jõesuu Niguliste koguduse viiendad laste suvepäevad tõid kokku Virumaa pühapäevakoolide lapsed
Narva-Jõesuu Niguliste koguduse korraldatud viiendad Virumaa pühapäevakooli laste suvepäevad tõid tänavu kaheks päevaks kokku kolme- kuni 15-aastased lapsed ja nende vanemad Narva-Jõesuust ning mujaltki Virumaalt.
Suvepäevade pidulikul avamisel ütles tervitussõnad kohaliku koguduse õpetaja Merike Kütt, Ilumäe koguduse hooldajaõpetaja ja Viru praostkonna abipraost Meelis-Lauri Erikson aga teenis vaimuliku ambientmuusikaga.
Piiblitunnid vaheldusid mängude ja ühiste ettevõtmistega
Kahel päeval toimunud pühapäevakoolitundides uurisid lapsed Piibli loomislugu, meisterdasid ja joonistasid. Õhtupoolikul sõitsid suvepäevalised lõbusõidurongiga mööda Narva-Jõesuud ning õhtu veedeti lõkke ääres vahukomme küpsetades, mängides ja lauldes.
Soe ja päikeseline ilm lubas käia ka meres ujumas.
Koguduse hinnangul täitsid suvepäevad oma eesmärgi: lapsed said uusi teadmisi, leidsid sõpru ja veetsid sisukalt aega.
Suvepäevad sündisid vabatahtlike ja toetajate abiga
Kahepäevane kohtumine tõi Narva-Jõesuu koguduse hoovi taas laste eestikeelse jutuvada ja rõõmsad kilked. See sai võimalikuks täna koguduse õpetaja ja kaastööliste ettevõtlikusele.
Ettevõtmist toetas Narva-Jõesuu linn mittetulundusühingutele mõeldud toetusmeetmest. Kogudus tänab ka Spinnaker OÜ-d ja selle juhti Kaspar Eiselit, kes kinkis osalejatele rongisõidu mööda Narva-Jõesuud.
Kaanefoto: EELK Narva-Jõesuu Niguliste koguduse postitus sotsiaalmeedias
