7. oktoobril toimub Tallinnas annetamiskultuuri sümpoosion

7. oktoobril toimub Tallinnas Niguliste muuseumis sümpoosion, mis keskendub annetamiskultuuri ajaloole, hetkeseisule ja tulevikusuundadele. Ürituse korraldajateks on Muinsuskaitseamet ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, kes toovad kokku erinevate valdkondade eksperdid, et arutleda riigi ja eraisikute panuse üle pühakodade ja kultuuripärandi toetamisel.

Sümpoosion algab kell 11 avasõnadega ning jätkub päeva jooksul mitme ettekandega. Kõneldakse annetuste rollist kiriku ülalpidamises ja koguduste tegevuses, tutvustatakse konkreetseid näiteid pühakodade taastamisest ning käsitletakse eraraha kaasamise võimalusi.

Esinejate seas on mitme valdkonna tunnustatud asjatundjaid. Lisaks teoreetilistele aruteludele toimub ringkäik Niguliste muuseumi kunstiekspositsioonis, kus tutvustatakse annetuslugudega seotud kirikukunsti tähtteoseid.

Sündmuse kava

11.00 Avasõnad

11.30 Ettekanded ja küsimused
Tiina-Mall Kreem. Annetus kirikule, kellele ja milleks? Mõtted ja nopped 19. sajandi II poolest
Priit Rohtmets. Kiriku ülalpidamine ja annetamiskultuur Eesti omariikluse esimestel aastakümnetel
Urmo Kübar. Kuhu läheb Eesti annetamiskultuur?
Sille Sombri. Muinsuskaitseameti toetused pühakodadele

13.00 Kohvipaus

13.40 Ettekanded ja küsimused
Janek Mäggi. Kirikufondi missioon: ravida hingi nende enda rahaga
Enn Kunila. Kärdla kiriku taassünd
Hedi Vilumaa. “Tooge annetusi ja tulge tema õuedesse!” (Ps 96:8) – annetamine koguduse kontekstis
Sirje Helme. Nigulistest Pöidesse

15.15–16.15 Kirikukunsti tähtteostest läbi nende annetuslugude. Ringkäiku Niguliste muuseumi püsiekspositsioonis viivad läbi Merike Kurisoo ja Tarmo Saaret.

Registreerumine

Sümpoosionile on võimalik osaleda nii kohapeal kui ka veebis. Registreerimine lõpeb 2. oktoobril. Täpsema info ja registreerimislingi leiab SIIT.

Meeldib 1