Kullamaal tähistati koguduse esmamainimise 660. ja esimese säilinud meieisapalve 500. aastapäeva

Pühapäeval, 22. septembril tähistati Kullamaal piduliku jumalateenistuse ning järgnenud koosviimise ja kirikukontserdiga kaht olulist tähtpäeva: koguduse esmamainimise 660. ja esimese säilinud meieisapalve 500. aastapäeva.

Kullamaa kogudust on esimest korda mainitud 1364. aastal, ehkki Kullamaa kirik ise on veelgi vanem. Maakeelne Meie Isa palve on esimest korda kirja pandud Kullamaa vakuraamatus, mis hakati pidama 1524. aastal. Seetõttu on Eesti kirikute nõukogu kuulutanud käesoleva aasta meieisapalve aastaks.

Kullamaa kultuurimaja fuajees on avatud ka Eesti Piibliseltsi näitus sellest, kuidas Meie Isa palve tekst aja jooksul muutunud on.

Vaata ka: